Pałac zagrał rolę Iranu

Sensacja w Bydgoszczy. Pałac gromi przez dwa sety mistrzynie Polski i zdobywa punkt w meczu.

Przed pojedynkiem z Muszynianką pisaliśmy, że jakakolwiek zdobycz bydgoskich siatkarek będzie tak samo sensacyjna jak niedawne zwycięstwo egzotycznego Iranu z Serbią w Pucharze Świata. No i Pałac zagrał rolę Iranu, wprawdzie przez dwa sety, ale to wystarczyło, żeby wywalczyć cenny punkt

Zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami. Przewaga mistrzyń Polski bogatszych w sportowe doświadczenie wynikała z wielu różnych elementów, także z błędów siatkarek Pałacu. A to przytrafił się błąd przyjęcia albo atak splasowany w taśmę. Jeśli nasze siatkarki ustrzegły się błędu, rywalki z Muszyny potrafiły skutecznie zablokować. Siatkarki trenera Bogdana Serwińskiego korzystały z bogatego arsenału swoich umiejętności. - Liczyć się będzie walka. Tego oczekuję od swoich zawodniczek - zapowiadał szkoleniowiec Pałacu Rafał Gąsior. Tego na szczęście nie zabrakło w meczu. I w pierwszym secie, kiedy bydgoszczanki przegrywały 8:14, potrafiły odrabiać stratę i zmagać się w długich wymianach z rywalkami. Czasem z dobrym skutkiem. Po kilku takich akcjach w końcóce pierwszej partii zmiejszyły stratę do 2 pkt (19:21). As Anny Werblińskiej na 19:23 zdecydował o wygranej. Blok na Czyżnielewskiej zakończył seta

To absolutnie nie załamało Pałacu, które z werwą rozpoczęły drugą partię od wysokiego prowadzenia 8:3 po serii zagrywek Patrycji Polak. Utrzymywały ją mimo prób Muszynianki i zmian w składzie (19:14 po ataku w antenkę Rachel Rourke). Pałac gromił zaskoczone mistrzynie, a skuteczny blok na Rourke zakończył tę partię meczu. Trener Serwiński chwytał się za głowę patrząc na grę swej drużyny także w kolejnym secie. Bydgoszczanki popisywały się za to swobodnymi akcjami w ataku i obronie.

Pałac miał do zgarnięcia pełną pulę trzech punktów. Nie udało się, bo suma umiejętności siatkarek z Muszyny jest wyższa, dlatego to one zwycieżyły w kolejnych dwóch setach. - Nie zwracamy uwagi czy to niespodzianka, czy też nie. Zespół wyszedł, walczył i to zawsze będzie dla nas najważniejsze - mówi Gąsior

Pałac - Muszynianka 2:3

Sety: 20:25, 25:16, 25:18, 15:25, 11:15

Pałac: Mazurek (5 pkt), Sosnowska (8), Polak (16), Czyżnielewska (18), Ziemcowa (4), Martinez (18), Kuehn-Jarek (libero) oraz Krzywicka (0), Grejman (1)

Muszynianka: Radecka (5) Gajgał (5), Stam-Pilon (11), Kaczor (19), Bednarek-Kasza (16), Werblińska (15), Zenik (libero) oraz Rabka (1), Rourke (1), Djurisić (4), Piątek (0), Wensink (0)