Popić Smudą i krzyczeć za naszymi na Euro

Jak kibicować, to tylko w dużej grupie. Na wspólne dopingowanie podczas Euro szykuje się nie tylko miasto. Przygotowują się także właściciele pubów i restauracji, dla których mistrzostwa to szansa na większe zarobki.
Największa przestrzeń dla fanów futbolu powstanie przy hali Łuczniczka. Organizuje je ratusz. Na terenie obok hali powstanie miasteczko kibica. Będzie to specjalnie wydzielona strefa z telebimem, na którym będzie można śledzić mecze podczas Euro 2012. Cztery lata temu setki bydgoszczan oglądało spotkania Euro na Starym Rynku. Teraz miasteczko będzie podobne. Znajdzie się w niej miejsce na stoliki, ławki, punkty serwujące jedzenie oraz różne napoje i drinki. - Jesteśmy w trakcie negocjacji z firmą, która ma to zorganizować. Ostateczna decyzja powinna zapaść do końca miesiąca. Gdybyśmy jednak nie doszli do porozumienia postaramy się sami przygotować takie miasteczko - wyjaśnia Sebastian Chmara, zastępca prezydenta miasta.

Choć do Euro 2012 pozostało 93 dni, piłkarskie atrakcje planują również bydgoskie kluby i puby. O fanów futbolu na pewno zadba Kubryk. - Szykujemy wielki ogródek, który będzie strefą kibica - mówi Przemysław Błażejak, menedżer Kubryka. Dla tego klubu nie będzie to pierwsze wyzwanie związane ze sportem, bo już w ubiegłym roku zainwestowano w telewizory na świeżym powietrzu. W tym roku ma być ich jeszcze więcej. - W tej chwili mamy ich 18, ale na pewno będą dokupione kolejne. - wyjaśnia Błażejak.

W Kubryku można spodziewać się też akcji promocyjnych związanych z mistrzostwami. - W tej chwili trwa już konkurs Beer ready for 2012. W loterii można wygrać bilety na Euro - tłumaczy menedżer Kubryka.

Kluby Kredens, Jack i 7 day również zapowiadają wiele atrakcji dla kibiców spragnionych piłkarskich wrażeń. - Wykorzystamy znaczną ilość wyświetlaczy multimedialnych w naszych lokalach. Przygotujemy także specjalnie menu składające się z dań ciepłych i zimnych zakąsek - mówi Hubert Białczewski, właściciel trzech bydgoskich klubów. Również wnętrze lokali będzie odpowiednio przygotowane do sportowych wydarzeń. Na ścianach znajdzie się wiele emblematów związanych z piłką nożną i flagi. Klub przygotuje także specjalne mistrzowskie napoje. - W karcie drinków pojawi się kilka nowych propozycji takich jak np. Smuda drink. Planujemy zorganizowanie licznych konkursów z ciekawymi nagrodami - dodaje Białczewski.