Sport.pl

Oryginalny pomysł Pałacu. Zaprasza bydgoszczan na wspólny trening

Każdy może spróbować swych sił na wspólnym treningu z siatkarkami bydgoskiego klubu i ich menedżerem, Ewą Kowalkowską. Warunek jest jeden - trzeba tylko przyjść 7 maja do hali Łuczniczka.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Początek wspólnych zajęć z siatkarkami - godz. 18. - Zapraszamy wszystkich, od kilkuletnich dzieci, z którymi, mam nadzieję, na boisko ośmielą się wyjść rodzice, aż do weteranów zainteresowanych siatkówką. Miejsca dla wszystkich wystarczy - mówi prezes klubu Waldemar Sagan.

7 maja wypada w poniedziałek. Od 18 boisko w Łuczniczce będzie do dyspozycji kibiców siatkówki. - I każdego chętnego, który jeszcze nim nie jest - dodaje Sagan.

W hali ćwiczyć wspólnie z bydgoszczanami będą oczywiście siatkarki Pałacu. Wszystkich obecnych dopatrzy trener Rafał Gąsior i menedżer zespołu Ewa Kowalkowska. Sztab szkoleniowy i szefowie klubu mówią, że chętni będą mogli zmierzyć się ze specjalnym automatem do zagrywania piłek. W Łuczniczce jest takie urządzenie - służy do ćwiczeń dla przyjmujących zagrywkę i libero. Maszyna wyrzuca z siebie piłki i trzeba je prawidłowo odbić. W automacie można ustawić np. siłę zagrywki. - Piłka np. poszybuje sobie z prędkością 110 km na godzinę - mówi Gąsior. - Można nawet siniaków na rękach dostać - dodaje rozgrywająca Pałacu Magdalena Mazurek.

7 maja bydgoski Pałac zaprasza na pierwszy wspólny trening. Zapowiada się doskonała zabawa. - Chcemy później takie spotkania kontynuować - dodaje prezes Sagan.

Siatkarskie zajęcia z mieszkańcami Bydgoszczy to sposób na integrację klubu i z kibicami oraz zwiększenie frekwencji podczas meczów w kolejnym sezonie. Rozpocznie się w październiku, ale już trwają prace nad budowaniem budżetu klubu i składu drużyny.

W minionym sezonie Pałac miał w kasie 2,5 mln zł - to był jeden z najniższych budżetów w PlusLidze Kobiet. Ta kwota pewnie się nie zmieni - Mamy już zapewnienia od dwóch dotychczasowych sponsorów strategicznych, firmy ECE i Galerii Kujawskiej, że będą dalej nas wspierać. Są sponsorzy od lat nam pomagający. Wspiera oczywiście miasto [w tym roku kwotą 1,2 mln zł - przyp. red.]. Szukamy także nowych sponsorów - mówi menedżer ds. marketingu Jarosław Kowalkowski.

Wczoraj nowy kontrakt z Pałacem podpisała Zuzanna Czyżnielewska. 20-letnia wychowanka bydgoskiego klubu była rewelacją sezonu. Wygrała klasyfikację najlepiej punktujących siatkarek ekstraklasy. - Były jakieś inne propozycje, ale chciałam zostać w Pałacu - mówi Czyżnielewska, jeden z filarów zespołu. Ważny kontrakt ma także rozgrywająca Magdalena Mazurek. Klub porozumiał się też z Kubanką Mayvelis Martinez oraz środkową Justyną Sosnowską - kolejną wychowanką, która zaliczyła praktycznie cały sezon w wyjściowej szóstce. Musiała zastąpić kontuzjowaną już na jego początku Julię Szełuchinę. - Julia ma ważny kontrakt do końca maja. Nie jest jeszcze w pełni zdrowia. Będziemy czekać na wynik rehabilitacji i wtedy podejmiemy decyzję co do tej zawodniczki - wyjaśnia Ewa Kowalkowska.

Więcej o: