Beata Mikołajczyk mistrzynią Europy

Kajakarka UKS Kopernik Bydgoszcz zdobyła złoty medal w Zagrzebiu. Wygrała finałowy wyścig K-2 na 1000 metrów.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu startuje w mistrzostwach Europy z Karoliną Nają (AZS AWF Gorzów Wlkp.), a nie z Anetą Konieczną, z którą zdobyła srebro w Pekinie. Ta kajakarka leczyła się i dlatego nie pływa w Zagrzebiu. Mikołajczyk z Nają uzyskały w finale czas 3.39,096 i wyprzedziły Węgierki: Annę Karasz i Ninettę Vad (3.40,740) oraz reprezentantki: Hiszpanii Manchon Beatriz i Janę Smidakovą (3.41,760).

Wyścig na 1000 metrów nie jest rozgrywany na igrzyskach w Londynie. Tam, razem z Konieczną, bydgoszczanka broni srebra w K-2 na 500 metrów.

Swoją formą w Zagrzebiu sprawdza także zawiszanin Piotr Siemionowski, jeden z naszych kandydatów do medalu w Londynie.