Partyka zabrał z Londynu olimpijską pochodnię. Zapali ją na wyspie

Wyspa Olimpijska w Bydgoszczy otwierana jest w piątek. Tak samo jak w Londynie zapłonie na niej znicz olimpijski. Zapali go Artur Partyka
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Pochodnię przywiózł z Londynu. Dwukrotny medalista olimpijski biegł z nią w sztafecie olimpijskiej w ubiegłą sobotę. Posłuży mu do zapalenia znicza na Wyspie Młyńskiej. Ceremonia otwarcia zostanie przeprowadzona w piątek o godz. 18.45. Atrakcje na wyspie, która na czas igrzysk zamienia się w Wyspę Olimpijską, wystartują natomiast o godz. 15. Będzie można pograć w siatkówkę, badmintona i piłkę nożną. Po zapaleniu znicza rozegrany także zostanie pokazowy mecz w plażową piłkę siatkową. Na boisku pojawią się m.in. prezydent Bydgoszczy i byli olimpijczycy. Można wygrać rower turystyczny. Aby zdobyć jeden z dwóch przeznaczonych na nagrody, wystarczy przyjść na Wyspę, pobrać bezpłatny kupon konkursowy, część kontrolną kuponu wrzucić do specjalnej urny i potem poczekać na losowanie.

Mieszkańcy będą także mogli skorzystać z bezpłatnych rejsów po Brdzie, dzięki którym będzie można z bliska, z perspektywy wody, zobaczyć efekty budowy mariny. W trakcie igrzysk, już od soboty, będzie można od 9 do 23 oglądać na telebimie zmagania sportowców w Londynie, w tym liczną grupę zawodników z Bydgoszczy.