Artego trenuje przed sezonem. Wzmocnienia już w drodze

Koszykarki Artego czekają na posiłki zza oceanu. W czwartek do Bydgoszczy przyjadą: Charity Szczechowiak i Kristen Morris.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Drużyna już od trzech tygodni trenuje w krajowym składzie. - Wszyscy są zdrowi. Realizujemy plan, który sobie założyliśmy - mówi szkoleniowiec Artego.

W zespole została Ewelina Gala. Pierwszy tydzień jej treningów miał dać odpowiedź na pytanie, czy zawodniczka, która przeszła ciężką kontuzję, jest gotowa do gry na wysokim poziomie. - Jej stan fizyczny jest dobry, potwierdził to też lekarz. Ewelina ma tylko gorsze wyniki w wysiłku tlenowym - mówi Herkt. Dobrze na treningach czuje się też Agnieszka Szott-Hejmej, której cykl przygotowań do sezonu, ze względu na mecze kadry, wyglądał inaczej niż pozostałych zawodniczek.

W czwartek do Polski przylatują dwie zawodniczki podkoszowe: Charity Szczechowiak i Kristen Morris. W przyszłym tygodniu do drużyny dołączy jej największa gwiazda - rozgrywająca Julie McBride. - Czekamy na nie, bo czas już pracować nad zespołową taktyką w obronie i ataku - tłumaczy szkoleniowiec.

W dniach 7-9 września Artego chce zorganizować w Bydgoszczy turniej towarzyski. W kolejne weekendy bydgoszczanki zagrają w turniejach w Gdyni oraz Łodzi. Klub nie jest zadowolony z terminarza PLKK. - W pierwszych pięciu kolejkach mierzymy się z zespołami, które w poprzednim sezonie były w tabeli wyżej od nas - ocenia Herkt.