Paulina Chylewska (TVP) myli kobietę z mężczyzną

Na spotkaniu z bydgoskimi olimpijczykami powitała Henryka Teliżyna, prezesa UKS Kopernik, w którym startuje Beata Mikołajczyk, brązowa medalistka z Londynu. Tyle że to Henryka a nie Henryk. Pani Teliżyn jest stuprocentową kobietą
Dlaczego Paulina Chylewska pomyliła płeć prezesa Kopernika Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Spotkanie w ratuszu rozpoczęło się od wpadki prowadzącej Pauliny Chylewskiej. Dziennikarka TVP powitała prezesów trzech bydgoskich klubów, których sportowcy pojechali do Londynu. Z Waldemarem Keisterem z Zawiszy i Zygfrydem Żurawskim z Lotto/Bydgostii poszło jej zgrabnie. Na końcu powitała "Henryka Teliżyna z Kopernika". Dobrze, że szefowa klubu Henryka Teliżyn nie usłyszała, że zmieniono jej płeć. Nie było jej na spotkaniu.

Nic nie mogło też zakłócić doskonałego humoru kajakarki Kopernika, Beaty Mikołajczyk, brązowej medalistki olimpijskiej w K-2. Prężyła dla żartu swe muskuły - I proszę o czwórkę nie pytać, bo mogę bić - śmiała się Mikołajczyk.

W równie doskonałym humorze była druga medalistka z Londynu, wioślarka Lotto/Bydgostii Magdalena Fularczyk. Niedługo bierze ślub. Obie medalistki otrzymały wczoraj od miasta nagrody pieniężne - po 50 tys. złotych brutto, czyli 41 tys. na rękę. Ich trenerzy: Wiesław Rakowski i Michał Kozłowski - po 6098 zł brutto

Nagrody dostali także bydgoscy olimpijczycy, którzy zajęli miejsce od 4. do 8. Czwarty w kajakarstwie górskim Mateusz Polaczyk zaraz po swoim starcie wysłał do prezesa CWZS Zawisza Waldemara Keistera SMS z przeprosinami. - Przed olimpiadą nie umawialiśmy się na jakieś konkretne miejsce, ale oczekiwania były wyższe. - mówił Polaczyk, którego ratusz nagrodził kwotą 9757 zł brutto (8 tys. na rękę). Za swe 7. lokaty koperty dostali także wioślarze z ósemki i Aleksandra Klejnowska-Krzywańska.

Pozostali, a niestety, była ich większość, plasowali się na dalszych pozycjach. Otrzymali... okulary przeciwsłoneczne.

- Byście w kolorowych barwach widzieli świat - mówił prezydent Bydgoszczy.