Wioślarze z Bydgoszczy i Kruszwicy mistrzami świata

Magdalena Kemnitz z Lotto/Bydgostii oraz Artur Mikołajczewski z Gopła Kruszwica zdobyli złote medale w mistrzostwach świata w konkurencjach nieolimpijskich
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

W Płowdiw rywalizowano w tych wioślarskich konkurencjach, które nie znalazły się w programie igrzysk olimpijskich. Na najwyższym stopniu podium stanęły czwórki podwójne wagi lekkiej kobiet i mężczyzn.

Obydwie były stawiane w roli faworytów i pewnie sięgnęły po zwycięstwa.

W osadzie kobiecej startowała Magdalena Kemnitz z Lotto/Bydgostii - wspólnie z Agnieszką Renc, Weroniką Deresz, Jaclyn Halko (wszystkie WTW Warszawa). Nasza czwórka wyprzedziły osady Danii i Włoch.

Mikołajczewski płynął z Mariuszem Stańczukiem (AZS AWF Warszawa) oraz Miłoszem Jankowskim i Adamem Sobczakiem (obaj AZS AWFiS Gdańsk) przypłynęli. W finale minęli metę przed Grekami oraz Chińczykami.

Bliska podium była męska ósemka wagi lekkiej, która w Płowdiw startowała w składzie: Paweł Cięszkowski, Tomasz Zagórski (obaj AZS Szczecin), Adam Mrotek Sebastian Krajewski (obaj RTW Lotto Bydgostia WSG), Przemysław Borchardt, Łukasz Szpręgiel, Rafał Serwiak, Daniel Sobczak (wszyscy AZS AWFiS Gdańsk) i sternik Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz). Polska osada zajęła czwarte miejsce, przegrywając z Niemcami, Włochami i Chinami.