Astoria gra dziś ze Śląskiem. A to dawne gwiazdy tych pojedynków [ZDJĘCIA]

Wrocławski Śląsk to 17-krotny mistrz Polski, więc bydgoski zespół nie ma co się równać z nim pod względem osiągnięć. Toczył z nim jednak boje w ekstraklasie. Dziś o 19 zagra w I lidze.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Pierwszy stoczył 30 listopada 2003 roku we Wrocławiu. To był bardzo wyrównany pojedynek. Bydgoszczanie pod wodzą trenera Aleksandra Krutikowa przegrali go tylko 87:89.

Bohaterem Astorii był Dante Swanson, który zdobył aż 30 pkt. To wielka gwiazda Asty w pierwszym sezonie. W drużynie Śląska tyle samo punktów zaliczył znakomity Lynn Greer. W rewanżu w Łuczniczce wrocławianie sprawili nam lanie - 99:57.

Drugi sezon bydgoszczan w ekstraklasie rozpoczęli od sensacyjnego zwycięstwa w drugiej kolejce, ze Śląskiem 85:67. Liderami Astorii byli wówczas Amerykanin Cameron Crisp i Białorusin Aleksander Kudriawcew (po 16 pkt). We wrocławskim zespole brylował Radosław Hyży, którego dziś zobaczymy w meczu I ligi.

W rewanżu także niespodziewanie lepsi byli bydgoszczanie 83:77. Asem Astorii prowadzonej przez duet trenerski: Wojciech Krajewski-Tomasz Herkt był Greg Harrington. Kolega Swansona z uczelni w USA w Tulsa zdobył aż 26 pkt.

Potem oba zespoły zagrały jeszcze z sobą o piąte miejsce. Oba spotkania wygrał Śląsk: 96:80 i 94:90. Bydgoszczanie zakończyli sezon na szóstym miejscu w ekstraklasie - najwyższym w dziejach klubu.

Kolejny był już ostatni w PLK. U siebie Astoria przegrała 83:92, a na wyjeździe 82:87.Ten mecz odbył się 11 lutego 2006 roku, a najlepszym strzelcem bydgoszczan był wówczas Amerykanin Clyde Ellis - 21 pkt.

Na głownym zdjęciu są trzej koszykarze Śląska: Lynn Greer, Michał Ignerski i Dominik Tomczyk. Jak się nazywają dwaj zawodnicy Astorii (w żółtych strojach)?