Uraz koszykarza Astorii: przesunięta miednica, ucisk na nerkę [ZDJĘCIA]

Najbardziej dramatyczne zdarzenie meczu I ligi koszykarzy Astorii ze Śląskiem: kontuzja Mateusza Bierwagena. Leżał na parkiecie kilkanaście minut.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Na początku trzeciej kwarty Mateusz Bierwagen po walce o zbiórkę upadł na plecy. Nie wstawał. Sędzia przerwał mecz, żeby fizjoterapeutka zespołu i koledzy przesunęli go z boiska za linię końcową. Leżał na wznak. Próbowano mu nastawiać miednicę. Długo to trwało. W końcu, po kilkunastu minutach, zawodnik Astorii sam zdołał wstać i poszedł do szatni. Wrócił jeszcze w trakcie meczu i usiadł na ławce, ale już był przebrany.

- Mateusz ma przesuniętą miednicę, czuje jakiś ucisk na nerki. Będzie zbadany przez lekarza, żeby zobaczyć, co mu jest dokładnie - mówił po meczu trener Astorii Jarosław Zawadka.

O samym pojedynku nie ma co wiele pisać. Przewaga Śląska, jednego z głównych faworytów do awansu, była miażdżąca. Wrocławianie chcieli się zrehabilitować za porażkę w pierwszym meczu. I zrobili to kosztem Astorii. - Rzucili się na nas, jakby chcieli nas zjeść. Nie mieliśmy atutów w żadnej strefie boiska. Dziękuję chłopakom za ambicję - mówi Zawadka.

W niedzielę bydgoszczanie grają ze Stalą Ostrów.

Franz Astoria - Śląsk 61:92

Kwarty: 10:22, 19:34, 16:19, 16:17

Franz Astoria: Szyttenholm 10, Laydych 10 (1), Małgorzaciak 10 (1), Lewandowski 5, Bierwagen 0 oraz Szafranek 8 (2), Barszczyk 6, Robak 4, Rąpalski 4, Czaplicki 4, Andryańczyk 0.

Śląsk: Kikowski 26 (5), Diduszko 18, Sulima 7, Kulon 4, Ochońko 2 oraz Mroczek 14 (2), Hyży 5, Prostak 4 (1), Bochenkiewicz 6, Flieger 6.

Pozostałe wyniki: AZS Politechnika Poznań - MKS Dąbrowa Górnicza 64:71, Polonia Przemyśl - UMKS Kielce 64:65, AZS Szczecin - SKK Siedlce 58:67, AZS Kutno - Znicz Pruszków 80:74, MOSIR Krosno - Start Lublin 86:71, Spójnia Stargard - Stal Ostrów 51:75, Polski Cukier Toruń - Sokół Łańcut 72:64.