Testy jak w Ameryce. 3-cone drill, czyli jak zostać futbolistą [WIDEO]

Bydgoski klub futbolu amerykańskiego Archers szuka zawodników. Dla chętnych urządza testy - takie jak robią w amerykańskiej lidze NFL.


3-cone drill, 40 yards dash, 20 yard shuttle - tak się nazywają sprawdziany, które trzeba wykonać, żeby dostać się do zespołu. Takie same, jak w amatorskich Archersach z Bydgoszczy, obowiązują w najlepszych zespołach zawodowych i uniwersyteckich za oceanem.

Test nr 1 to sprint na 40 jardów (36,5 metra), czyli 40-yard dash

Rekord należy do Rondela Melendeza z zespołu Atlanta Falcons. Pokonał ten dystans w 4,24 sekundy.Test nr 2, czyli 3-cone drill

Sprawdzian używany podczas draftu do zespołów ligi NFL w USA oraz drużyn uniwersyteckich. Najlepsi pokonują go w niespełna 7 sekund.Test nr 3, czyli 20-yard shuttleArchersi z Bydgoszczy szukają młodych chętnych, bo do zmagań ligowych wystawią drużynę juniorów. Dlatego rekrutują już od 14. roku życia (osoby niepełnoletnie proszone są o przedstawienie zgody rodziców lub prawnych opiekunów). Przyjść i sprawdzić się może dosłownie każdy! Najlepsi trafią do drużyny seniorów Archers, która przez ostatnie dwa lata występowała w PLFA8 (8 osób jednocześnie na boisku), a już w tym sezonie wystąpi w PLFA II (11-osobowy futbol). Młodzież od 14. roku życia zasili drużynę juniorską. Testy odbędą się: - 13 października o godz. 17, orlik, ul. Piwnika Ponurego (Fordon); - 13 października o godz. 18, orlik przy Gimnazjum nr 37; ul. Kcyńska - 27 października o godz. 17, orlik, ul. Piwnika Ponurego (Fordon); - 27 października o godz. 18, orlik przy Gimnazjum nr 37, ul. Kcyńska.