Pierwsze zwycięstwo Pałacu. 3:1 z Impelem Wroclaw

To duży sukces, bo rywal ma ambicje walki o miejsce w czołowej czwórce.
W pierwszym secie bydgoszczanki dwa razy zdobywały niewielką przewagę, za każdym razem za sprawą swej dobrej zagrywki. Najpierw Impel miał kłopoty z przyjęciem serwów Zuzanny Czyżnielewskiej, a później Magdaleny Mazurek. Po jej serii było już 20:16, ale potem bydgoszczanki same miały kłopoty z przyjęciem zagrywki Katarzyny Jaszewskiej. Straciły pięć punktów z rzędu. Na 23:24 wynik poprawiła jeszcze Mayvelis Martinez, ale ataku Katarzyny Mroczkowskiej nie udało się już zablokować

Drugą partię Pałac rozpoczął skutecznie od wysokiego prowadzenia 7:1. I tej przewagi nie udało się utrzymać. Impel dogonił nasz zespół przy stanie 11:11. Decydowały własne błędy: w przyjęciu zagrywki i ataku. Pałac zepsuł też mnóstwo własnych serwów

Trzy bloki Impelu spowodowały, że zrobiło się już 17:21. Potem jednak aż sześć punktów z rzędu zdobyły bydgoszczanki. Set rozstrzygnął się na przewagi. 25. punkt zdobyła kiwką skutecznie grająca Rachael Adams, a ostatnią akcję zakończyła Zuzanna Czyżnielewska. W końcówce tego seta z dobrej strony pokazała się także Anna Grejman, która zmieniła Ritę Liliom.

W trzeciej partii udane było także wejście Justyny Sosnowskiej, która w polu zagrywki sprawiła wiele kłopotów Impelowi (16:10). W tej partii już nie było na szczęście serii punktów dla przeciwnika. Ciągle bardzo skuteczna na siatce była Adams.

W czwartym secie od początku pojawiła się na boisku Patrycja Polak - była zawodniczka Pałacu, która latem przeszła do Impelu. Bydgoszczanki nie straciły impetu z poprzedniej partii. Zaczęły od prowadzenia 4:0. A potem było nawet 18:10.