Pałac przegrał w Pile. Na własne życzenie

To wyświechtane określenie - ale nie sposób inaczej określić sposobu, w jaki siatkarki z Bydgoszczy przegrały w Pile
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Trzy pierwsze sety rozpoczynały się w identyczny sposób - od wysokiego prowadzenia Pałacu. W każdym z nich było 5:1. Dwa pierwsze zakończyły się jednak zwycięstwami PTPS. A powinno być odwrotnie - niestety, na przeszkodzie stawały bardzo częste błędy bydgoszczanek. Szwankowało przyjęcie zagrywki - wówczas od razu seriami oddawały punkty. Ogromne kłopoty w przyjęciu miała Węgierka Rita Liliom. W końcu na stałe zmieniła ją Anna Grejman. Nie lepiej zresztą w tych dwóch partiach grały pilanki - stąd dramatyczne końcówki. Niestety, dla Pałacu w tej fazie meczu więcej błędów popełniały siatkarki z Bydgoszczy.

Scenariusz trzeciego seta był identyczny na początku - 6:1 dla Pałacu. Na szczęście później nie było już załamania dyspozycji naszej drużyny. Prowadziły do końca seta pewnie i go zwyciężyły.

Powinny także wygrać kolejnego - i znowu na przeszkodzie stały własne błędy. W końcówce bydgoskie siatkarki nie umiały przyjąć zagrywek Darii Paszek, a w ostatniej akcji, taśmy przy swoim ataku dotknęła Zuzanna Czyżnielewska.

PTPS Piła - Pałac 3:1

Sety: 25:23, 27:25, 16:25, 25:22

PTPS: Katić, Lis, Malesević, Krawulska, Martałek, Kuligowska, Wysocka (libero) oraz Wawrzyniak, Paszek, Naczk

Pałac: Mazurek, Schulz, Martinez, Czyżnielewska, Adams, Liliom, Kuehn-Jarek (libero) oraz Grejman, Krzywicka, Sosnowska

Pozostałe wyniki 3. kolejki:

Muszynianka - Siódemka Legionowo 3:0, Tauron Dąbrowa Górn. - Atom Trefl Sopot 3:0, Aluprof Bielsko-Biała - AZS Białystok 3:0, Impel Wrocław - Budowlani Łódź 3:2

1. Aluprof399:0
2. Muszynianka399:1
3. Tauron399:1