Upiekła ciasto z napisem: "Bij". Smakowało

Beat Legionovia - poświąteczny placek z takim napisem podarowała koleżankom z zespołu Rachael Adams.
Smakołyk z takim życzeniem widać się przydał, bo hasło "Bij Legionovię" sprawdziło się w sobotę podczas meczu Pałacu z Siódemką Legionovią w całej rozciągłości. Siatkarka z USA upiekła ciasto razem ze swoją przyjaciółką w minionym tygodniu, jeszcze oczywiście przed spotkaniem z zespołem z Legionowa.

Chyba smakowało i dodało sił. Młody zespół z Bydgoszczy wygrał arcyważny dla siebie pojedynek w trzech setach i zgarnął komplet trzech punktów. Z ekipą z Legionowa Pałac ściga się, żeby zająć pozycję w czołowej ósemce ekstraklasy. Taka lokata gwarantuje utrzymanie w ekstraklasie, a to cel młodego zespołu z Bydgoszczy, w którym połowa wyjściowej szóstki to wychowanki i ledwie 20-letnie zawodniczki.

Sama Rachael Adams spisała się znakomicie w tym meczu. Była najskuteczniejszą siatkarką Pałacu. Zdobyła 17 punktów.

Bydgoszczanki były jednak lepsze w ostatnich, rozstrzygających akcjach każdego z setów. W drugiej, najbardziej wyrównanej partii, bohaterką była Dominika Schulz. Jej bloki były jak ściana nie do przebicia dla zawodniczek Siódemki. - Cieszę się z tego. To był mecz wymagający silnej psychiki i pokazałyśmy ją, choć przecież nie brakuje w naszej drużynie bardzo młodych zawodniczek - powiedziała po spotkaniu. Najlepszą siatkarką meczu została niespełna 20-letnia Anna Grejman.

Pałac - Siódemka 3:0 (25:23, 26:24, 25:22)

Pałac: Mazurek 3 pkt, Schulz 10, Grejman 10, Czyżnielewska 10, Adams 17, Mucha 4, Kuehn-Jarek (libero) oraz Martinez 6, Krzywicka 0

Siódemka: Bąk 4, Maciejczyk 7, Sołodkowicz 6, Łukaszewska 18, Skorupa 6, Michajlenko 9, Saad (libero) oraz Siwka 0, Marinowa 0, Jóźwicka 0

Pozostałe wyniki: PTPS Piła - Budowlani Łódź 3:2, Impel Wrocław - AZS Białystok 3:0, Tauron Dąbrowa Górnicza - Muszynianka 1:3, mecz Aluprof Bielsko-Biała - Atom Trefl Sopot odbędzie się w poniedziałek.