Urządzali urodziny Wałęsie. Ugoszczą kibiców na stadionie Polonii

Bydgoski klub podpisał umowę z firmą Sports Hospitality, która zapewni kibicom żużla jedzenie i napoje na stadionie. Otworzy także na głównej trybunie sportowy bar. Robocza nazwa: S2
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

- Od adresu Sportowa 2 oczywiście - mówi prezes Sports Hospitality Jacek Czauderna. Firma obsługuje już pod względem gastronomicznym kilka znanych klubów, przede wszystkim Legię Warszawa i Lechię Gdańsk oraz ich stadiony Pepsi Arena oraz PGE Arena. Tam też działają sportowe restauracje.

Sports Hospitality karmiła i poiła gości i kibiców Euro 2012 na stadionach we Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku. Urządzała także urodziny prezydentowi Lechowi Wałęsie, które zawsze są huczne.

W tym roku, poza 6-letnią umową z Polonią, związała się także z Cracovią.

Na koronie stadionu przy ul. Sportowej zostaną uruchomione całkowicie nowe cztery kioski z napojami i jedzeniem. - W każdym będzie po pięć punktów obsługi - informuje Czauderna.

Sportowy bar S2 powstanie w miejscu restauracji na trybunie głównej. Zaczyna się tam remont i przebudowa wnętrza, które będzie wyglądać zupełnie inaczej. Sports Hospitality zainwestuje około miliona złotych.

Firma sprzedaje już napoje i żywność nie tylko kibicom piłki nożnej, ale np. jest też w hali w Koszalinie podczas meczów koszykówki.

Oto przykładowe ceny podczas meczów piłkarzy Lechii na PGE Arenie:

- pół litra wody mineralne - 5 zł

- pół litra coca coli - 7 zł

- piwo - 8 zł

- zapiekanka - 6 zł

- Cen w Bydgoszczy jeszcze nie ustaliliśmy - informuje Czauderna.

Co zyska na umowie Polonia?

- Nową przestrzeń do spotkań kibiców na trybunie głównej. Tam będziemy urządzać konferencje i wspólnie oglądać zagraniczne turnieje Grand Prix. Zapraszamy już na relację z Auckland - mówi prezes Polonii Jarosław Deresiński.

Bydgoski klub zarobi na umowie ze Sports Hospitality. Dochód będzie tym większy, im więcej będzie kibiców na meczach. Za każdego z nich Polonia dostanie pieniądze.

Przebudowa sportowego baru, który będzie otwarty co najmniej 10 godzin dziennie, zakończy się ostatecznie w lipcu.