Mecz Zawiszy miał być ustawiony? Boniek informuje Platiniego

Jedna z firm bukmacherskich poinformowała PZPN, że mecz Zawiszy z Arką Gdynia miał być ustawiony. Zbigniew Boniek poinformował o tym szefa UEFA Michela Platiniego
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Pierwszoligowy pojedynek zaplanowano na sobotę. - Przekazane informacje dotyczą przebiegu zawieranych zakładów bukmacherskich, w szczególności wysokości stawek, ewentualnych zdarzeń boiskowych, na które zostały poczynione zakłady, ilości zawartych zakładów itp. Analiza powyższych informacji pokazała jednoznacznie, że zakłady na wspomniany mecz odbiegają w sposób znaczący od dotychczasowej normy dla spotkań o podobnym charakterze (poziom rozgrywek, sytuacja w tabeli itp.) - informuje PZPN w oświadczeniu.

O całej sprawie prezes PZPN Zbigniew Boniek poinformował prezydenta UEFA Michela Platiniego i sekretarza generalnego UEFA Gianniego Infantino. Związek powiadomił prezesów Zawiszy i Arki oraz komendanta głównego policji. PZPN wyśle też specjalnego delegata na mecz. Nieoficjalnie wiadomo, że zmieniona ma być też trójka sędziowska. Wcześniej na arbitra głównego wyznaczono Tomasza Radkiewicza.

Jak informuje portal weszlo.com na dwubramkowe zwycięstwo Zawiszy postawiono 300 tys. zł. Kurs wynosił 3,2.