Sport.pl

Wioślarze z Bydgoszczy mają bogatego sponsora

Nowy rozdział współpracy Totalizatora Sportowego, właściciela marki Lotto z najlepszym w Polsce klubem wioślarskim. RTW Lotto Bydgostia będzie otrzymywało wsparcie do końca 2016 roku, na okres przygotowań i startów na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Przypomnijmy, że LOTTO, oficjalny partner strategiczny bydgoskiego towarzystwa wioślarskiego, jest z klubem związany od 20 lat. Sportowcy przez ten cały czas mogli trenować na najlepszym sprzęcie bez obaw o przyszłość, natomiast LOTTO mogło wykorzystać fakt wspierania klubu w działaniach marketingowych i wizerunkowych. Tak też będzie przez najbliższe trzy lata. Warto podkreślić, że przez cały czas współpracy obu partnerów wioślarze z Bydgoszczy dzierżą nieprzerwanie tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

- Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że LOTTO jest solidnym partnerem, z którym walczy się o najwyższe trofea - powiedziała Agnieszka Libor, rzecznik prasowy Totalizatora Sportowego - Jestem pewna, że nasza współpraca przełoży się nie tylko na kolejne tytuły mistrza Polski Lotto-Bydgostii, ale także na medale na najważniejszych światowych zawodach wioślarskich i wielkie sukcesy w Rio de Janeiro. Trzymamy kciuki za naszych wioślarzy!

RTW Bydgostia istnieje od 1928 roku. Tytuł Drużynowego Mistrza Polski zdobywało łącznie aż 24 razy. Przed rozpoczęciem współpracy z LOTTO miało to miejsce w roku 1938, 1966, 1967 i 1970. Od 1993 roku, czyli od chwili podjęcia współpracy, RTW jest nieprzerwanie mistrzem Polski. W liczącej 85 lat historii klubu jego wioślarze zdobyli na zawodach światowych 113 medali (w tym 40 złotych, 38 srebrnych, 35 brązowych), a na Mistrzostwach Polski 1432 medali (w tym 587 złotych, 435 srebrnych, 410 brązowych).

Najważniejsze sukcesy Lotto-Bydgostii to wywalczenie przez Roberta Sycza dwóch złotych medali w dwójce podwójnej kategorii lekkiej (razem z Tomaszem Kucharskim - AZS AWF Gorzów Wlkp.) na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku i w Atenach w 2004 roku. Pamiętamy też zdobycie przez Bartłomieja Pawełczaka i Miłosza Bernatajtysa srebrnego medalu w czwórce bez sternika kategorii lekkiej na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku (w osadzie z Pawłem Rańdą - AZS Politechnika Wrocław i Łukaszem Pawłowskim - AZS Toruń), a także całkiem niedawny sukces, a mianowicie brąz Magdaleny Fularczyk w dwójce podwójnej (w osadzie z Julią Michalską -Tryton Poznań) na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Więcej o: