Pałac gra z PTPS Piła o piąte miejsce w ekstraklasie

Dziś o godz. 18 bydgoskie siatkarki zaczynają serię meczów, których stawką jest piąte miejsce w ekstraklasie. Pierwszą przeszkodą jest PTPS Piła
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

W ćwierćfinale Orlen Ligi bydgoszczanki przegrały w trzech meczach z Muszynianką, zdobywczyniami Pucharu CEV. To jednak nie były pojedynki do jednej bramki. Teraz Pałac gra w drugiej czwórce ekstraklasy, razem z PTPS Piła, Impelem Wrocław i Budowlanymi Łódź.

Bydgoszczanki zajęły w fazie zasadniczej ósme miejsce, więc rywalizują obecnie z piątą w tamtej części rozgrywek, PTPS Piła. Pilanki przegrały w ćwierćfinale z Atomem Sopot 0:3. Po tej porażce zrezygnował z pracy trener Mirosław Zawieracz. Zastąpił go Dariusz Luks, który w tym sezonie prowadził siatkarzy Lotosu Gdańsk.

Przypomnijmy, że w drużynie PTPS grają aż cztery zawodniczki, które wcześniej występowały w Pałacu.

Najdawniej, kiedy zespół zdobywał mistrzostwo Polski w 1993 roku, grała 48-letnia Irina Archangielska, a niedawno: Katarzyna Wysocka, Joanna Kuligowska i Monika Naczk.

Trener Rafał Gąsior ma jeden, personalny kłopot. Zuzanna Czyżnielewska narzeka na uraz barku. W spotkaniach z Muszynianką nieźle jako atakująca radziła sobie Węgierka Rita Liliom, która jest już w pełni sił.

Pierwszy mecz dziś w Łuczniczce o godz. 18, a jeden lub dwa w Pile (poniedziałek, wtorek). Zespół, który wygra dwa spotkania, będzie dalej rywalizował o miejsce piąte.