Remis w derbach o brąz. Julie McBride w dwóch rolach

W sobotę porażka, w niedzielę zwycięstwo. Artego Bydgoszcz grało w takim rytmie, w jakim spisywała się w starciach z Energą Toruń, jej liderka - Julie McBride.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

W sobotnim spotkaniu amerykańska rozgrywająca zdobyła tylko 10 pkt. Wczoraj było ich 23. A na dodatek jeszcze 8 asyst i 10 zbiórek. McBride zaliczyła więc double-double. Zagrała na poziomie, na jakim przyzwyczaiła kibiców Artego.

W pierwszym meczu torunianki prowadziły od początku do końca spotkania. Tylko dwa razy był remis: 57:57 oraz 62:62. - Zdecydowała pierwsza połowa, w której daliśmy sobie narzucić styl gry Torunia. Nie graliśmy spokojnych i przemyślanych akcji. Potem już ciężko się odrabia 20-punktową stratę - oceniał szkoleniowiec Artego Tomasz Herkt. Pod koniec pierwszej połowy Energa wygrywała już 45:25. Zawodniczki Energi wyeliminowały z gry McBride i Agnieszkę Szott-Hejmej. McBride nie potrafiła sforsować podwójnych zasieków obronnych Energi. Najpierw, od samego przejęcia piłki, naciskała ją Weronika Idczak. Po przekroczeniu linii środkowej dołączała Adrianne Ross lub Paulina Misiek. Mimo to ambitne bydgoszczanki potrafiły jednak po przerwie odrobić wszystkie straty. Świetnie grała Kristen Morris (27 pkt i 13 zbiórek). Zespół Elmedina Omanicia błyskawicznie opanował nerwy, w czym największa zasługa Weroniki Idczak - najlepszej zawodniczki spotkania.

W niedzielę to miano bezapelacyjnie należy się McBride. Pomogła jej Morris (14 pkt i 11 zb.) Artego przegrywało tylko 0:2, na samym początku. Później przeważało zdecydowanie. Dwa kolejne mecze w Toruniu.

Artego - Energa 76:81 i 67:54

Kwarty: 14:23, 18:22, 25:14, 19:22

Artego: Morris 27 i 14, Mowlik 13 (3) i 11 (2), Szott-Hejmej 11 (1) i 4, McBride 10 (1) i 23 (3), Jeziorna 4 i 7 oraz Gala 11 (1) i 8 (1), Kuras 0 i 0, Tomiałowicz - i 0

Energa: Idczak 23 (3) i 5 (1), Michael 18 (3) i 3, Misiek 14 i 0, Tłumak 10 (1) i 9 (2), Ross 7 (1) i 17 (2) oraz Spears 5 (1) i 9, Koc 4 i 8, Kowalska - i 0, Ratajczak - i 3 (1)