Bydgoszczanin nagrodzony przez europejską federację

Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, został wyróżniony przez Europejską Federacją Lekkiej Atletyki nagrodą ?Member Federation Award?. Otrzymał ją za całokształt pracy
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Wręczono ją podczas 23. Kongresu European Athletics. Nagroda jest wręczana osobom, które przez lata pracowały dla swojej narodowej federacji lekkoatletycznej (PZLA), Europejskiej Federacji lub obu tych organizacji. Krzysztof Wolsztyński był wiceprezesem PZLA, od lat jest prezesem K-PZLA, organizatorem imprez lekkoatletycznych, w tym młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 23 w 2004 roku, MŚ Juniorów w 2008, i dwukrotnie MŚ w biegach przełajowych w 2010 i bieżącym roku. Poza tym jest także organizatorem Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego, którego XIII edycja odbędzie się w Bydgoszczy 8 czerwca.

"Sukcesy i rozwój lekkiej atletyki w Europie jest uzależniony od niepoliczalnego zaangażowania czasowego, wysiłku i doświadczenia osób pracujących na wszystkich poziomach sportu (.). Nagroda jest wręczana liderom związków, organizatorom mityngów, trenerom i innym osobom wskazywanym przez szefów narodowych związków lekkoatletycznych" - czytamy na stronie EA www.european-athletics.org. Dotąd nagrodę otrzymały 34 osoby.