Sport.pl

McBride: Czy zostanę w Bydgoszczy? Bez komentarza

- Drużyna zawsze była za mn±. Nawet gdy zdarzały się porażki, dalej we mnie wierzyła. Widziałam to w oczach dziewczyn. To najlepszy zespół, w jakim grałam. Może to nie jest drużyna, która ma najwięcej talentu, ale bycie dobrym partnerem w drużynie jest ważniejsze od bycia dobrym zawodnikiem - powiedziała po ostatnim meczu sezonu Julie McBride
Czytaj więcej o pi±tym meczu o br±z Artego

Bydgoszczanki były lepsze już w pierwszej połowie, ale do przerwy prowadziły tylko o¶mioma punktami. W pierwszej akcji trzeciej kwarty celnie za trzy trafiła ¶rodkowa Kristen Morris. Chwilę póĽniej dwa razy z dystansu trafiła Elżbieta Mowlik, a minutę póĽniej z o¶miu metrów rzuciła Julie McBride. Artego prowadziło już 47:32. Torunianki próbowały odrabiać straty, ale były wyraĽnie podłamane. Nie trafiały nawet spod samego kosza. Artego z kolei grało na wysokim poziomie do końca spotkania. - Artego walczyło nie na 100, ale na 1000 procent. Nie mieli¶my pomysłu na grę i nie potrafili¶my zatrzymać McBride, najlepszej zawodniczki ligi - mówił trener Energi Elmedin Omanić. - Mecz był w naszym wykonaniu okropny. Każdy nasz bł±d Artego bezwzględnie wykorzystywało. To cechuje najlepsze zespoły - mówiła Adrianne Ross.

Tak łatwego zwycięstwa nie spodziewał się nawet Tomasz Herkt. - Konfrontacja między Toruniem a Bydgoszcz± była bardzo ekscytuj±ca, zupełnie inaczej niż finał ligi. Mecze stały na dobrym poziomie, była agresja i determinacja. Zredukowali¶my liczbę naszych błędów, szczególnie je¶li chodzi o zbiórki. Przez cały sezon stawiali¶my na obronę i ten element nam wychodzi - mówił. Utytułowany szkoleniowiec dziękował wszystkim zwi±zanym z bydgoskim klubem. Nad koleżankami z zespołu rozpływała się Julie McBride. - Drużyna zawsze była za mn±. Nawet gdy zdarzały się porażki, dalej we mnie wierzyła. Widziałam to w oczach dziewczyn. To najlepszy zespół, w jakim grałam. Może to nie jest drużyna, która ma najwięcej talentu, ale bycie dobrym partnerem w drużynie jest ważniejsze od bycia dobrym zawodnikiem. Trener Herkt jest jednym z najlepszych szkoleniowców, z jakim pracowałam. Jasne, że kilka razy chciał mnie zabić. Dzięki za te wspólne osiem miesięcy. Czy zostanę w Bydgoszczy? Bez komentarza - powiedziała McBride.

Artego Bydgoszcz - Energa Toruń 91:47 (20:17, 16:11, 27:12, 28:7)

Artego: Szott-Hejmej 26, Mowlik 17, Morris 12, Gala 10, McBride 10, Jeziorna 6, Kuras 6, Ostrowska 2, Tomiałowicz 2.

Energa: Idczak 11, Tłumak 9, Ross 8, Michael 8, Misiek 4, Krawiec 4, Koc 2, Płonka 1, Wieczyńska 0, Ratajczak 0, Kowalska 0, Spears 0.

Więcej o:
"/> Tak wygl±da tabela "polskiej" grupy el. Euro 2020! Sensacja na koniec
 
  • Łukasz Piszczek: Na mundialu było niezbyt miło. A do tego te historie, które były rozkręcane w mediach... Chore Łukasz Piszczek: Na mundialu było niezbyt miło. A do tego te historie, które były rozkręcane w mediach... Chore