Delecta ma już zmiennika Konarskiego? Jest nazwisko

Bartosz Janeczek może zostać następcą Dawida Konarskiego w bydgoskiej drużynie.
Chcesz mieć pamiątkę z wielkiego sezonu Delecty - piłkę z autografami zawodników i trenerów? Zobacz tu, jak ją zdobyć.

Taką informacją przekazał wczoraj "Przegląd Sportowy". Według wiadomości portalu bydgoszcz.sport.pl jest to prawdopodobne. Janeczek trafiłby do Bydgoszczy w ramach ekwiwalentu za Konarskiego. Atakujący Delecty ma ważny kontrakt w Bydgoszczy jeszcze przez rok. Nowy klub musi więc teraz wykupić jego umowę, płacąc Delekcie.

Zdecydowana jest na to Asseco Resovia. Pisaliśmy o rozmowach mistrza Polski z Konarskim, które rozpoczęły się, gdy jeszcze Delecta grała o brązowy medal z Jastrzębskim Węglem. Bydgoszczanin ma zastąpić Zbigniewa Bartmana. Janeczek ma za to ważny kontrakt z Asseco Resovią. Nie grał w tym klubie. Rzeszowianie wypożyczyli go do francuskiego klubu Chaumont Volley 52. Chcą go oddać Delekcie w rozliczeniu za Konarskiego. Trwają obecnie negocjacje. Chodzi także o wysokość odszkodowania finansowego za zerwanie kontraktu.

Menedżer zawodnika Delecty Jakub Malke twierdzi także, że ma on dla niego propozycje z klubów włoskich z Werony i Latiny. W takim przypadku Delecta nie dostałaby odszkodowania, bo w umowie Konarskiego jest zapis o wcześniejszym odejściu do klubu zagranicznego.

Janeczek ma 26 lat. W 2005 roku zdobył z reprezentacją Polski mistrzostwo Europy kadetów. Dobrą markę zyskał, grając w Gwardii Wrocław. W latach 2007-2012 występował w AZS Częstochowa. Potem wzięła go do siebie Asseco Resovia, ale wypożyczyła do Francji, bo miała przecież Jochena Schopsa i Bartmana.