Pierwszy mecz w Bydgoszczy. I Polonia jest faworytem

To na pewno rekord. Żużlowcy dopiero pod koniec kwietnia rozgrywają pierwszy ligowy mecz na własnym torze. Kibice liczą także na pierwsze zwycięstwo polonistów. Rywalem jest dziś Betard Sparta Wrocław - jeden z outsiderów Enea Ekstraligi. Relacja na żywo od 16.


Dotychczas Składywęgla.pl Polonia nie zdobyła ani jednego punktu. - Patrzę optymistycznie na wynik dzisiejszego meczu - mówi Jerzy Kanclerz, menedżer bydgoskiej drużyny.

Jego zespół mimo dwóch porażek spisał się bardzo dobrze, a nawet powyżej oczekiwań w obu wyjazdowych meczach. Minimalnie przegrał z najsilniejszymi drużynami ligi - Stelmetem Falubazem Zielona Góra i Dospelem Włókniarzem Częstochowa.

Robert Kościecha i Szymon Woźniak trenowali na torze Polonii już od środy. Ostatni przyjadą Hans Andersen i Greg Hancock, którzy dopasowywali się do bydgoskiego toru jeszcze w sobotę.

Szanse na zwycięstwo są duże, bo zespół w końcu będzie mógł wykorzystać atut własnego stadionu, a już na wyjazdach forma była naprawdę przekonująca. Betard Sparta Wrocław, typowany jako zdecydowany słabeusz, wygrał niespodziewanie jedno spotkanie - 45:44 z Azotami Unią Tarnów. W Grand Prix znakomicie pojechał lider wrocławian Tai Woffinden. W składzie bydgoskim zmian nie ma. Dobrze radzący sobie Hans Andersen startuje w parze z Aleksandrem Łoktajewem.

Rozegrano dwa mecze zaległe. Unibax Toruń pokonał Unię Tarnów 57:33, a Stal Gorzów przegrała u siebie z Unią Leszno 43:47.

Przygotowania do meczu czynią jednak nie tylko żużlowcy, ale i klub. Polonia ma za sobą już debiut organizacyjny, bo tydzień temu klub był gospodarzem turnieju cyklu Grand Prix. Wtedy na zawodach pojawił się telebim, który ma zagościć na Polonii na stałe. Zmieniło się na lepsze także nagłośnienie. Nowy system składający się z 28 głośników firmy Bose został sfinansowany przez 28 sponsorów, wśród których znaleźli się dyrektor sportowy Polonii Jerzy Kanclerz oraz prezes ŻKS Polonia Jarosław Deresiński. - Będziemy mogli w końcu zaprosić kibiców do wspólnej zabawy - zaznacza. Na Grand Prix swój debiut miała także wyremontowana restauracja na trybunie głównej. Miasto sfinansowało także wymianę zewnętrznego ogrodzenia. Wszystko po to, aby choć trochę zwiększyć komfort oglądania zawodów na starym, domagającym się modernizacji stadionie.

Najtańsze bilety dla osoby kosztują 28 zł za nienumerowane miejsca na sektorze B. 35 zł zapłacimy za numerowane krzesełka na sektorze A i 75 zł za bilet na trybunę główną. Klub wprowadził także bilet VIP za 220 zł, który gwarantuje miejsce na trybunie głównej w najlepszej loży, wstęp do parku maszyn przed i po zawodach, catering zorganizowany przez klub, parking, program zawodów i upominki.Składy zespołów na mecz w niedzielę

Składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz: 9. Hancock; 10. Kościecha, 11. Andersen, 12. Łoktajew, 13. Buczkowski, 14. Curyło, 16. Woźniak

Betard Sparta Wrocław: 1. Woffinden, 2. Suchecki, 3. Jędrzejak, 4. Ljung, 5. Batchelor, 6. Malitowski