Polonia po zwycięstwie: mogą być jeszcze lepsi [ZDJĘCIA] 

Bydgoscy żużlowcy nie mieli problemów z pokonaniem Sparty Wrocław. Wygrana pokazała, że nasz zespół ma jeszcze niewykorzystany potencjał.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

A te rezerwy, które drzemią w bydgoskiej drużynie, przydadzą się w kolejnych spotkaniach. Przed Składywęgla.pl Polonią Bydgoszcz trudna konfrontacja w Lesznie z Fogo Unią, która w dwa dni wygrała dwa wyjazdowe spotkania. A już 12 maja w Bydgoszczy derby Pomorza.

Składywęgla.pl Polonia miała mecz pod kontrolą - gdy w końcówce spotkania trzeba było decydować, czy wystawiać Grega Hancocka, który zaliczył bardzo groźnie wyglądający upadek, menedżer drużyny Jerzy Kanclerz miał luksus, że mógł dać odpocząć swojemu asowi. - Mecz był już wygrany, zdecydowałem więc, że nie będę Grega obciążał - tłumaczy.

Wypadek wyglądał bardzo groźnie, w tym miejscu bowiem toru nie ochrania dmuchana banda. Hancock leżał długo bez ruchu na torze. Wyjechała karetka, ale potem sam wstał. Po meczu czyścił sprzęt i pakował się razem z mechanikami. - Będzie OK - mówił. Pojechał jednak tylko w trzech startach, gdyby wystąpił pięć razy, wygrana Polonii byłaby jeszcze wyższa.

Podporą drużyny w końcu byli bydgoscy juniorzy. Szymon Woźniak i Mikołaj Curyło zdobyli razem 15 punktów. - Nieszczęśliwy był dla mnie początek sezonu, ale w końcu jest dobry wynik. Teraz trzeba przełożyć taką dyspozycję na mecze wyjazdowe - cieszył się po spotkaniu Szymon Woźniak. - I tylko cieszyć się z formy i z tego, że sprzęt działa bez zarzutów - zaznacza.

Wrocławianie w początkowej fazie spotkania zdawali się być bezsilni wobec Polonii. Bydgoski zespół wygrał podwójnie drugi, trzeci i czwarty bieg. Wypracował sobie przewagę, którą później umiejętnie kontrolował. - To nie jest tak, że my zawaliliśmy mecz, czy byliśmy bardzo wolni. Oni pojechali po prostu świetne zawody - mówił po meczu Peter Ljung. Jedynym zawodnikiem, który znalazł receptę na bydgoski tor i naszych żużlowców, był Tai Woffinden, który przywiózł dla Sparty 16 punktów. - Nie ma się z czego cieszyć, to liga i ważna jest drużyna - mówił Brytyjczyk.

Wśród bydgoskich zawodników zawiódł jedynie Robert Kościecha, który po dwóch starach miał na koncie zaledwie jeden punkt i został zastąpiony przez młodzieżowców. - Widziałem u niego jednak sportową złość, więc wierzę w to, że szybko dojdzie do ładu ze sprzętem i do wysokiej formy - zapewnia Jerzy Kanclerz.Składywęgla.pl Polonia - Betard Sparta 54:36

Składywęgla.pl Polonia: Hancock 8 (2, 3, 3), Kościecha 1 (1, 0), Andersen 11 (2, 2, 3, 3, 1), Łoktajew 9 (3, 0, d, 3, 3), Buczkowski, 10 (2, 2, 2, 2, 2), Curyło 7 (3, 0, 2, 1, 1), Woźniak 8 (2, 3, 1, 2, 0)

Betard: Woffinden 16 (3, 3, 3, 3, 1, 3), Suchecki 1 (0, 1, 0), Jędrzejak 4 (1, 1, 1, 1, 0), Ljung 5 (0, 3, 0, 2, 0), Batchelor 5 (0, 1, 2, w, 2), Malitowski 3 (1, 2, 0), Dolny 2 (0, 1, 1)