W końcu jest zwycięstwo. Zawisza gromi Okocimskiego

Bardzo udanie wypadł debiut Ryszarda Tarasiewicza w roli trenera piłkarzy Zawiszy. Bydgoszczanie w zaległym meczu I ligi pokonali 4:1 w Brzesku zespół Okocimskiego. Awansowali na 4.miejsce.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Pojedynek w Brzesku miał pokazać, czy Zawiszy wyszedł już z kryzysu. Jego efektem było zwolnienie w piątek trenera Jurija Ształowa. Zastąpił go Ryszard Tarasiewicz. W środę bydgoszczanie od pierwszych minut dosłownie rzucili się na rywala. Goście w pierwszej połowie dominowali i na boisku robili co chcieli. Nowy szkoleniowiec dokonał kilku roszad w składzie. Miejsce młodzieżowca zajął debiutant Damian Ciechanowski, a na boku pomocy po raz pierwszy zagrał Kamil Drygas. Nasz zespół do 43 minuty sprawiał wrażenie świetnie działającego mechanizmu. Efektem takiej gry było prowadzenie 4:0. To był nokaut po którym Okocimski nie zdołał się już podnieść. W niedzielę (12.30) Zawisza zagra w Poznaniu z bardzo słabą na wiosnę Wartą.

W środę przegrał w Legnicy, lider I ligi, Termalica Nieciecza.

Okocimski - Zawisza 1:4 (0:4)

Bramki: 0:1 Skrzyński (8.), 0:2 Masłowski (31.), 0:3 Abbott (38.), 0:4 Wójcicki (43.), 1:4 Wojcieszyński (59.)

Okocimski: Kozioł - Wawryka, Byrtek, Kucharski, Wieczorek - Litwiniuk (69. Pyciak), Wojcieszyński, Koman, Kowalski, Flis (57. Darmochwał) - Ogar (76. Chyła).

Zawisza: Kaczmarek - Ciechanowski, Nawotczyński, Skrzyński, Petasz - Wójcicki (87. Mąka), Strąk, Hermes, Masłowski (80. Nather), Drygas (70. Ziajka) - Abbott

Żółte kartki: Pyciak (Okocimski), Skrzyński, Strąk, Kaczmarek (Zawisza)

Czerwona kartka: Skrzyński (za dwie żółte).

Inne zaległe mecze rozegrane w środę: Miedź Legnica - Termalica Nieciecza 2:1, Kolejarz Stróże - GKS Katowice 2:2.