Jerzy Kanclerz: Opowiem, co zdarzyło się w Polonii

Były członek zarządu, dyrektor sportowy i menedżer Polonii zamierza przedstawić swoje stanowisko w sprawie powodów swego odwołania
Co sądzisz o sporze w Polonii? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

- Przedstawię moje stanowisko w sprawie - zapowiedział Jerzy Kanclerz. Jego konferencja odbędzie się w poniedziałek. Przypomnijmy: w poniedziałek rada nadzorcza ŻKS Polonia odwołała Kanclerza z funkcji członka zarządu klubu. Był w nim od pięciu miesięcy razem z prezesem Jarosławem Deresińskim. To właśnie prezes 23 kwietnia złożył wniosek o jego odwołanie. Po niespełna tygodniu rada nadzorcza zgodziła się na to. Jednocześnie Deresiński odwołał Kanclerza z funkcji dyrektora sportowego i menedżera.

Zdarzyło się mu to po raz drugi w ciągu roku. W kwietniu 2012 zwolnił go poprzedni prezes Polonii Marian Dering. Wtedy Kanclerz był także dyrektorem sportowym i menedżerem. Powody odwołania wtedy i teraz były identyczne: nieumiejętność współdziałania, łamanie ładu korporacyjnego.

"Wieloletnie doświadczenie w sporcie, miłość kibiców, niesamowita wiedza sportowa to coś, z czym się całkowicie zgadzam. Niestety, to zbyt mało, by móc kierować zespołem ludzi i zarządzać Spółką. Spółka Akcyjna ŻKS Polonia Bydgoszcz to cały zespół pracowników, współpracowników, wolontariuszy i osób funkcyjnych. To drużyna. Nie tylko ta, którą oglądamy na torze. To cały sztab ludzi, dzięki którym funkcjonuje klub, a zawodnicy mogą dostarczać emocji w sportowej walce. To też sponsorzy, partnerzy i miłośnicy Polonii, bez których ten klub nie może funkcjonować. Osoba będąca Członkiem Zarządu musi to zrozumieć, zaakceptować i robić wszystko, co w swojej mocy, aby każdy z trybików funkcjonował poprawnie. Niestety, Pan Jerzy tych standardów nie spełniał" - napisał Deresiński. Czytaj całe oświadczenie prezesa Polonii.

- Znam prezesa Deresińskiego od pięciu miesięcy. O cztery za dużo - komentował Kanclerz. W poniedziałek chce podać więcej powodów. W niedzielę zespół składywęgla.pl Polonia jedzie na wyjazdowy mecz z Unią Leszno.