Wielki dramat żużlowca. Wygrał i dowiedział się o śmierci ojca

Rosjanin Emil Sajfutdinow zwyciężył w sobotę w turnieju Grand Prix. Kiedy stał na podium, nie wiedział, że tuż przed turniejem zmarł jego ojciec
Jesteśmy razem z Emilem. Dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Sajfutdinow przyjechał na Grand Prix w Göteborgu prosto z Saławatu w Rosji, swej rodzinnej miejscowości. Czuwał tam przez ostatnie dni przy ciężko chorym ojcu. Na konferencji po swej wygranej powiedział: - Kiedy byłem w domu, powiedziałem tacie, że wygram dla niego. Moja rodzina czuła się lepiej z tą nadzieją. Każdy pomagał mi w tym tygodniu, dziękuję moim fanom i sponsorom, którzy wysyłali do mnie wiadomości. Wielu kibiców gratulowało mi po finale. To wiele znaczy.

Kilka minut później dotarła do niego wiadomość o śmierci ojca. Zmarł tuż przed rozpoczęciem turnieju. Rosyjski żużlowiec zrezygnował z występu w niedzielę w polskiej lidze. Wrócił do domu.

W Göteborgu odniósł drugie zwycięstwo z rzędu w Grand Prix. Jest drugi w klasyfikacji generalnej. - Będę robił wszystko, żeby zostać mistrzem świata - mówił

Zobacz wyniki zawodów Grand Prix w Göteborgu

Klasyfikacja generalna MŚ:

1. Tomasz Gollob (Polska) 40 pkt

2. Emil Sajfutdinow (Rosja) 38

3. Jarosław Hampel (Polska) 38

4. Tai Woffinden (Wielka Brytania) 35

5. Nicki Pedersen (Dania) 34

6. Chris Holder (Australia) 33

7. Matej Zagar (Słowenia) 28

8. Greg Hancock (USA) 27

9. Niels-Kristian Iversen (Dania) 26

10. Darcy Ward (Australia) 25

Pozostałe turnieje GP: 18 maja - Praga (Czechy), 1 czerwca - Cardiff (Wielka Brytania), 15 czerwca - Gorzów Wielkopolski (Polska), 29 czerwca - Kopenhaga (Dania), 3 sierpnia - Terenzano (Włochy), 17 sierpnia - Daugavpils (Łotwa), 7 września - Krsko (Słowenia), 21 września - Sztokholm (Szwecja), 5 października - Toruń (Polska).