Anioły lepsze od Łuczników w derbach futbolu amerykańskiego

Do bydgosko-toruńskich derbów żużlowych, piłkarskich i koszykarskich dołączyła rywalizacja futbolistów amerykańskich. Pół tysiąca kibiców oglądało spotkanie, w którym Toruń Angels pokonali Bydgoszcz Archers 35:24
Bydgoszcz Archers istnieją od czterech lat. W 2011 roku zaczęli występować w lidze ośmioosobowej odmiany futbolu. Teraz zarówno Łucznicy, jak i Anioły występują w PLFA II, czyli na trzecim poziomie Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Archers i Angels współpracują ze sobą. Razem stworzyły zespół dla młodych zawodników - Metropolitans.

Na sobotni mecz na boisku przy ul. Słowiańskiej sprzedano 400 biletów, dzieci wchodziły za darmo. Kibice mogli kupić T-shirty (30 zł) oraz repliki koszulek meczowych, w których występują zawodnicy (100 zł). Każdy, kto był na trybunach otrzymał kartkę z zasadami gry. W zrozumieniu reguł pomagał też komentarz z transmisji telewizji internetowej KP Sport, który był słyszalny na stadionie.

Blisko trzygodzinny mecz kończył się w świetle reflektorów. Spotkanie rozstrzygnęło się w czwartej kwarcie, którą goście z Torunia wygrali 14:0. - Do zwycięstwa zabrakło nam dwóch przyłożeń. W końcówce popełniliśmy dwa głupie błędy - mówi Adrian Kuźniewski, prezes Bydgoszcz Archers.

Bydgoszcz Archers - Angels Toruń 24:35 (8:7, 8:7, 6:7, 0:14)

Całe spotkanie można obejrzeć na YouTube.