Władysław Gollob: Unibax wygra. Jest lepszy

Ojciec Tomasza Golloba kibicuje toruńskim żużlowcom w derbach Pomorza. - Jestem całym sercem za Unibaksem. W tym klubie jeździ mój syn - mówi Władysław Gollob
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Opowiada o swoich typach na derby dla portalu bydgoszcz.sport.pl i toruńskiej "Gazety Wyborczej" - Tomek będzie chciał się pokazać z dobrej strony. Wiem, że wypruje sobie żyły, by wygrać w Bydgoszczy. Niech pan nie pominie moich słów - Unibax wróci do domu z punktami. Jest dużo lepszy od Polonii - mówi Władysław Gollob.

- Myślę, że Unibax jest zadowolony z wyników Tomka. Powiem nawet, że miałby na swoim koncie więcej punktów, gdyby nie to, że pomaga kolegom z drużyny. W ostatnim meczu dwa razy chciał wyprowadzić partnera z Unibaksu na punktowane miejsce. Jednak zamiast tego sam stracił dobrą pozycję. Gdyby jechał tylko dla siebie, na pewno miałby więcej punktów. Ale Tomek taki nie jest. On woli być drugi lub trzeci w sytuacji, gdy przed nim znajdzie się wolniejszy kolega z drużyny. I kilka nieudanych wyścigów tego nie zmieni. Tak jest od dawna. Od 1988 roku wiele osób zarzucało Gollobowi, że jeździ za ostro. Później, że za szybko. Ale wszyscy potrafili docenić, że jeździ koleżeńsko. I myślę, że także za to wielu kibiców w Toruniu się do niego przekonało. On nie myśli o sobie, ale o kolegach z Unibaksu i całym zespole.

Bez kontuzjowanego Darcy'ego Warda Unibax sporo traci. W tej sytuacji Polonia jest faworytem? - pyta dziennikarz "Gazety". - Nie. Unibax jest lepszy, moim zdaniem wygra. Brak Warda to osłabienie, ale Sławomir Kryjom [menedżer Unibaksu - red.] będzie mógł stosować zastępstwo zawodnika. To dodatkowy start - dla Tomka, Adriana Miedzińskiego, Chrisa Holdera i pewnie Kamila Brzozowskiego. Od tego ostatniego nikt nie wymaga zwycięstw. Ale kilka cennych punktów jest w stanie zdobyć - odpowiada Władysław Gollob.

Zobacz także: Zobacz - serwis poświęcony Polonii