Na derby Pomorza poczekamy. Może nawet długo

Nie udało się wczoraj odbyć pojedynku na torze w Bydgoszczy. Teraz przed ekipami Polonii oraz Unibaksu Toruń stoi zadanie, które może okazać się trudniejsze niż rozegranie spotkania.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Obecny sezon nie jest szczęśliwy ani dla kibiców, ani dla działaczy i żużlowców. Polonia w tej chwili ma za sobą już trzy wyjazdowe mecze, a na własnym torze zaledwie jedno spotkanie. Wczorajsze derby zostały odwołane z powodu złego stanu toru.

Teraz Polonia i Unibax muszą ustalić nowy termin zawodów. A to może sprawić wiele problemów.

Unibax ma na głowie kontuzję Darcy Warda, który ma leczyć złamaną łopatkę jeszcze przez przynajmniej 6 tygodni. Bydgoskiej drużynie byłoby na rękę rozegrać spotkanie przed powrotem australijskiego żużlowca,. I to najlepiej wtedy, kiedy toruński klub nie będzie mógł już korzystać z zastępstwa zawodnika za Warda. Znalezienie takiego terminu wydaje się być jednak mało prawdopodobne. Najbliższy dzień, w którym można by rozegrać derby to czwartek, 23 maja. Wtedy jednak Unibax może skorzystać ostatni dzień z zastępstwa Kolejny, tym razem niedzielny termin, wypada miesiąc później, 23 czerwca. Wtedy natomiast istnieje prawdopodobieństwo, że Australijczyk wróci już do ścigania.

Przeładowany terminarz spowodowany jest dużą liczbą meczów w 10-zespołowej lidze, a także długą zimą, która spowodowała odwołanie dwóch pierwszych kolejek. Kluby muszą więc dojść do niełatwego kompromisu. Mają czas na złożenie swych propozycji do godz. 12 w poniedziałek. Jeżeli nie dojdą do porozumienia w ciągu kolejnych 24 godzin, nową datę spotkania wyznaczy Enea Ekstraliga