Zawisza wypunktował Kolejarza. Gładko i pewnie

Bydgoska drużyna znowu zwycięża. Po remisie w Łęcznej zawiszanie z wielkim spokojem i klasą pokonali Kolejarza Stróże
Jak oceniasz szanse Zawiszy na awans? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

- Od czasu objęcia zespołu przez trenera Tarasiewicza Zawisza gra inaczej, pewnie i uporządkowanie w obronie. Bardzo trudno stworzyć było nam jakąś sytuację. Liczba strzałów, centr, wygranych pojedynków jeden na jeden przemawia zdecydowanie na korzyść gospodarzy - mówił po meczu szkoleniowiec Kolejarza Przemysław Cecherz.

Od początku spotkania bydgoszczanie mieli przewagę. Rywalom pozwalali na niewiele. Najlepszy strzelec I ligi Maciej Kowalczyk był dobrze pilnowany przez bydgoskich defensorów. Zawodnicy Kolejarza nie potrafili sobie poradzić z dynamicznymi akcjami Michała Masłowskiego. - Przyjemnie się patrzyło na jego grę. Wyglądał na boisku jak z innej bajki - chwalił pomocnika Zawiszy szkoleniowiec gości.

W 37. min Masłowski uciekł obrońcom prawą stroną. Dośrodkował z linii końcowej boiska, a Kamil Drygas celnie główkował do siatki. W drugiej połowie bydgoszczanie, kontrolując grę, dołożyli kolejnego gola. Mogli grać z kontry, bo Kolejarz próbował odrobić straty. W 58. min Jakub Wójcicki wbiegł w pole karne i z ostrego kąta, strzałem w długi róg, pokonał Łukasza Lisaka.

Potem zawiszanie mieli kilka innych szans na kontrataki - Mogliśmy je lepiej wykończyć - komentował Tarasiewicz.

Bydgoska drużyna przeprowadzała składne akcje. - Chłopacy się bawili piłką. Przyjemnie się to oglądało - cieszył się ze zwycięstwa właściciel Zawiszy Radosław Osuch.

W niedzielę wieczorem Cracovia zagra z Flotą Świnoujście. To ważny mecz dla bydgoszczan, którzy po 30 kolejkach mają 56 pkt i zajmują drugie miejsce. Cracovia ma ich 54 (29 meczów), a Flota także 54 (28 spotkań). Liderem jest Termalica Nieciecza - 58 pkt.Zawisza - Kolejarz 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Drygas (37.), 2:0 Wójcicki (58.)

Zawisza: Kaczmarek- Ciechanowski, Nawotczyński (62. Hermes), Skrzyński, Petasz- Strąk, Drygas- Wójcicki (81. Ostalczyk), Masłowski, Geworgian (85. Mąka)- Abbott

Kolejarz: Lisak- Pietrzak (46. Kurowski), Markowski, Szufryn (23. Stefanik), Bocian- Cichy, Niane, Adamek (58. Wolański), Giesa, Walęciak- Kowalczyk