Sport.pl

Polska biega. Nawet w deszczu. Setka pękła w Borównie [ZDJĘCIA]

Biegaczy nie odstraszyła ulewa. Ponad sto osób wystartowało z plaży w podbygoskim Borównie
- Było nas 101. Do naszego rekordu sprzed dwóch lat trochę brakowało. Wtedy pobiegło 161 osób. Jestem przekonany, że gdyby nie deszcz, pobilibyśmy tamten rekord - mówi Robert Mądry, koordynator biegu organizowanego przez GLKS Osielsko.

Od piątkowego wieczoru w Bydgoszczy i okolicach pada bowiem deszcz. W sobotę to już naprawdę rzęsista ulewa. - Daliśmy radę - mówi Mądry.

W podbydgoskim Borównie startowano z plaży nad jeziorem, a potem trasę biegu wytyczono po ścieżkach w lesie. - Z powodu warunków atmosferycznych trzeba ją było trochę skrócić. Miała około 3 kilometrów - opowiada Mądry.

Biegały dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum. - Dzieciaków było naprawdę dużo. Zaangażowały się i deszcz nie przeszkadzał. Byli także weterani - mówi koordynator biegu.

Uczniowie wystartowali na krótszym dystansie - ok. 850 metrów. Najmłodsi byli z trzeciej klasy podstawówki. Najstarszy uczestnik biegu w Borównie miał 55 lat.

W piątek bieg zorganizował Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy. W nim wystartowało kilkudziesięciu uczniów.

Więcej o: