Cztery nabytki Zawiszy. Piąty ma problemy z sercem

Herold Goulon, Sebastian Dudek, Piotr Kuklis i Igor Lewczuk zostali zaprezentowani jako nowi piłkarze bydgoskiego Zawiszy. Piąty, czyli Bacar Balde, ma problemy z sercem
Balde przed sezonem podpisał z Zawiszą dwuletni kontrakt. Występujący na pozycji lewego obrońcy lub pomocnika zawodnik jest wychowankiem szkółki FC Porto. Na swoim koncie ma sześć meczów w portugalskiej ekstraklasie w barwach Paços de Ferreria. Zagrał także w ośmiu meczach reprezentacji Gwinei Bissau.

- Bacar Balde jest w szpitalu na badaniach, zaraz do niego jadę. Okazało się, że praca jego serca jest nieregularna - mówił podczas konferencji prasowej właściciel Zawiszy Radosław Osuch. - Na razie dokładnie nie wiemy, na czym polega problem - dodaje trener Ryszard Tarasiewicz.

Przed Balde umowy z bydgoskim klubem podpisali: Sebastian Dudek (ostatnio Widzew Łódź), Piotr Kuklis (Arka Gdynia), Igor Lewczuk (Ruch Chorzów) i Francuz Hérold Goulon. O tym ostatnim bardzo pochlebnie wypowiadał się właściciel bydgoskiego klubu. - Może być gwiazdą nie tylko drużyny, ale i ligi - mówił. Przypomniał też, że Kuklis dwukrotnie wystąpił w reprezentacji Polski. - To było kilka lat temu, ale liczę, że wróci do kadry - powiedział.

Kadra Zawiszy nie jest jeszcze zamknięta. - Okienko trwa jeszcze przez czterdzieści kilka dni. Szukamy napastnika i lewego pomocnika - mówi Osuch. Kto zagra w sobotnim meczu z Jagiellonią? - Tego nie mogę powiedzieć, ale jeśli ktoś oglądał sparingi, to nie będzie zaskoczony wyjściową jedenastką.

Koszulki Zawiszy nowym piłkarzom wręczyła prezes klubu Anita Osuch. Razem z mężem zaprezentowali stroje, których producentem jest Masita. Firma dostarczy sprzęt dla wszystkich grup młodzieżowych w klubie.