Hit transferowy. Król strzelców ligi cypryjskiej ma grać w Zawiszy

Beniaminek piłkarskiej ekstraklasy jest bliski pozyskania Bernardo Vasconcelosa. W piątek bydgoszczanie jeszcze bez Portugalczyka w składzie w 2. kolejce T-Mobile Ekstraklasy zmierzą się w Łodzi z Widzewem. Relacja od 20.30 na sport.pl.
Ściągnięcie 34-letniego Vasconcelosa byłoby prawdziwym hitem transferowym. Grający na pozycji napastnika piłkarz Alki Larnaka w minionym sezonie z 18 golami na koncie został królem strzelców ligi cypryjskiej. Rozmowy z zawodnikiem i jego menedżerem toczą od kilku dni. - Jeszcze nie wiem, czy do nas trafi. Na pewno ma dobre rekomendacje. Liga cypryjska nie jest przecież słaba - mówi trener Zawiszy Ryszard Tarasiewicz. Poszukiwania napastnika w bydgoskim klubie trwały od początku przygotowań do sezonu. Na testach pojawiali się piłkarze z Chorwacji, a nawet Nowej Zelandii. Żaden z nich jednak nie zdołał do siebie przekonać trenerów.

Jeszcze bez Portugalczyka (ma też obywatelstwo Angoli) w składzie Zawisza w 2. kolejce ekstraklasy w Łodzi zmierzy się w piątek (20.30) z Widzewem. - Będzie oglądał mecz z trybun. Po 14 odbieram go w Warszawie z lotniska i jedziemy do Łodzi - mówi Radosław Osuch, właściciel Zawiszy.