Nowy Pałac rozpoczął treningi. Jest najmłodszy w lidze

Połowa bydgoskiej drużyny to nastolatki. Pałac zabrał się dziś do pracy, której uwieńczeniem ma być utrzymanie w Orlen Lidze
To będzie już 22. sezon Pałacu w ekstraklasie. Gra w niej nieprzerwanie od 1992 roku. Sezon 2013/14 będzie jednak szalenie trudny. Zdają sobie z tego sprawę w klubie. - Stawiamy drużynie cel trudny, ale możliwy do osiągnięcia, pozycję w czołowej ósemce - mówi prezes Pałacu Waldemar Sagan. - Wiem, że niektórzy już mówią, że Pałac to pewny spadkowicz. Ale my jeszcze nie rozegraliśmy żadnego meczu. Tak mówić nie można. Będziemy walczyć - dodaje.

- Liczę na charakter tych dziewczyn. To się będzie bardzo liczyło - stwierdza trener Pałacu Rafał Gąsior, który dziś na stadionie Zawiszy poprowadził pierwsze zajęcia.

Wzięły w nich udział wszystkie siatkarki, poza nową rozgrywającą, Janą Sawoczkiną. Najstarsza siatkarka Pałacu ma 39 lat. Załatwia na Ukrainie wizę. Dotrze do Bydgoszczy w przyszłym tygodniu. Klub chce jeszcze pozyskać doświadczoną przyjmującą z zagranicy.

Poza nimi reszta ekipy to bardzo młode zawodniczki. Najbardziej doświadczone są: 21-letnia Zuzanna Czyżnielewska oraz Monika Naczk i Katarzyna Wysocka, które wróciły z Piły.

Nowymi twarzami w ekipie są także Katarzyna Połeć i Tamara Kaliszuk. Obie grały w uniwersjadowej reprezentacji Polski.

Do 18 sierpnia Pałac trenuje w Bydgoszczy. Potem jedzie na obóz do Kielnarowej. Sezon rozpoczyna 5 października od meczu w Muszynie.