Sport.pl

Bydgoscy lekkoatleci walczyć będą w Moskwie. Jedna szansa na medal

Troje bydgoskich lekkoatletów broni barw Polski w rozpoczynających się dziś mistrzostwach świata w Moskwie. Nie ma wśród nich niestety Pawła Wojciechowskiego.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Złoty medalista sprzed dwóch lat z Daegu obejrzy zawody w telewizji. Tyczkarz Zawiszy ciągle bowiem leczy kontuzję. Ten sezon jest dla niego już stracony. Jego kolega, Łukasz Michalski, który na poprzednich MŚ był czwarty, nie uzyskał wyniku kwalifikującego go do reprezentacji.

Dlatego ekipa bydgoskich lekkoatletów jest wyjątkowo skromna. Marcin Lewandowski pobiegnie na 800 metrów. Marika Popowicz wystartuje na 200 m i w sztafecie 4 razy 100 metrów, a Iga Baumgart z BKS ma w planach występ w sztafecie 4 razy 400 metrów. Z powodu kontuzji z kadry wypadł sprinter Zawiszy, Dariusz Kuć.

Polska reprezentacja zamieszkała w moskiewskim hotelu Cosmos. Razem z naszymi lekkoatletami mieszkają np. Kenijczycy. Startujący już dziś przed południem Marcin Lewandowski mógł więc spotkać swoich groźnych rywali. Nie ma jednak wśród nich rekordzisty świata Davida Rudishy, który w Moskwie nie startuje.

Na MŚ w Daegu zawodnik Zawiszy zajął doskonałe, czwarte miejsce. Dziś startuje w pierwszym z sześciu biegów eliminacyjnych. Lepszy od niego czas w tym roku ma tylko jeden z rywali, Francuz Pierre-Ambroise Bosse (1.43,67). Lewandowski uzyskał 1.44,20. Sześciu uczestników MŚ w Moskwie pokonało 800 m szybciej od niego - Awans do finału to mój najważniejszy cel - mówi zawodnik Zawiszy. Jutro odbywają się półfinały jego konkurencji, a we wtorek - rozgrywka o medale.

Szanse, choć dużo mniejsze, na finał ma także Popowicz w sztafecie 4 razy 100 metrów. Jej start na 200 metrów to raczej rozgrzewka przed tym biegiem, który odbędzie się 18 sierpnia, w ostatnim dniu mistrzostw. Baumgart natomiast startuje w piątek, w eliminacjach.

- Nasi reprezentanci staną na podium, i to niejeden raz - mówi prezes PZLA Jerzy Skucha. Najbardziej liczy na Piotra Małachowskiego w rzucie dyskiem, Anitę Włodarczyk w rzucie młotem oraz Tomasza Majewskiego w pchnięciu kulą.