Zawisza zagra w Gliwicach inaczej. Zmiany w składzie i ustawieniu

Bernardo Vasconcelos zacznie mecz z Piastem od pierwszego gwizdka. Trener Ryszard Tarasiewicz chce także zmienić ustawienie zespołu.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Dziś 4. kolejka T-Mobile Ekstraklasy. Zawisza, który jeszcze nie wygrał meczu, w Gliwicach zmierzy się z Piastem. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza na Śląsk wyruszyli w niedzielę. W osiemnastce meczowej znaleźli się dwaj Portugalczycy: Bernardo Vasconcelos i Andre Micael Pereira. Z naszych informacji wynika, że na boisku pojawi się tylko ten pierwszy. Napastnik, który zagrał już 30 minut w meczu z Pogonią, zastąpi już Pawła Abbotta w wyjściowej jedenastce. Andre, który w minionym tygodniu podpisał umowę z Zawiszą, na swój debiut będzie musiał jeszcze poczekać. Prawdopodobnie do soboty, kiedy to bydgoszczanie w 1/16 Pucharu Polski w Szczecinie zmierzą się z Pogonią.

W Gliwicach Zawisza ma więc rozpocząć mecz w składzie prawie identycznym jak podczas ostatniego pojedynku ligowego (remis 1:1 z Pogonią). Prawie, bo szkoleniowcy szykują rotacje na placu gry. Na środek pomocy wrócić ma Michał Masłowski. Jego miejsce z boku zajmie Wahan Geworgian, a Sebastian Dudek zagrałby jako defensywny pomocnik razem z Heroldem Goulonem. Nie będzie Brazylijczyka Luisa Carlosa, który w niedzielę podpisał z Zawiszą dwuletni kontrakt.

Ostatnio obie drużyny spotkały się nieco ponad rok temu. W pojedynku decydującym o awansie do ekstraklasy 3:0 wygrał Piast.

- Było to bardzo ciężkie spotkanie, nie układało się od początku po naszej myśli, dopiero bramka Rubena spowodowała, że mecz się bardziej otworzył, a kolejne dwa gole sprawiły, że Piast znalazł się w ekstraklasie - wspomina Marcin Brosz, trener Piasta, który dokładnie analizował ostatnie pojedynki Zawiszy.

- Trzy ostatnie mecze nie musiały się tak dla Zawiszy skończyć. W meczu z Widzewem powinni zwyciężyć, no ale taka jest właśnie piłka. Jest to rywal budowany przez lata, myślę tu o zawodnikach, przeciwko którym grał Piast w I lidze. Kilku piłkarzy ma bardzo ciekawe CV, chociaż my zamierzamy skupiać się na sobie, nie zapominając oczywiście o bydgoskim klubie - dodaje.

Początek meczu w Gliwicach o 18. Relacja na żywo na bydgoszcz.sport.pl