Sport.pl

Polonia zmieniła zdanie. Odwołany piknik odbędzie się

W sobotę, dzień przed ostatnim spotkaniem żużlowców składywęgla.pl Polonii Bydgoszcz w szeregach Enea Ekstraligi odbędzie się grill dla posiadaczy karnetów i kart super kibic, w którym wezmą udział żużlowcy.
Impreza rozpocznie się w sobotę (17 sierpnia) w parku maszyn stadionu przy ul. Sportowej o 13.30. Potrwa trzy godziny, bo o 16.30 żużlowcy przeniosą się na Wyspę Młyńską, aby wziąć udział w imprezie Water Show 2013 i ścigać się na skuterach wodnych. Dzień później żużlowcy zmierzą się w ostatnim w tym sezonie spotkaniu z PGE Marmą Rzeszów.

- Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami dla posiadaczy karnetów i Kart Super Kibic organizujemy otwarty parking z udziałem zawodników. Chcemy naszym najwierniejszym fanom podziękować za wsparcie w tym trudnym dla nas sezonie. Fani będą mogli spotkać się z zawodnikami i porozmawiać z nimi w luźnej, piknikowej atmosferze, o wszystkim co związane ze speedway`em - mówi prezes Jarosław Deresiński. Zmienił zdanie, bo sobotni piknik miał być pierwotnie zorganizowany przed meczem z Falubazem Zielona Góra. Wtedy jednak klub podjął decyzję o poddaniu się w walce o utrzymanie w Enea Ekstralidze i odwołał spotkanie. Tłumaczono, że "atmosfera nie sprzyja świętowaniu".

Po tym, jak emocje opadły, Polonia zdecydowała jednak że piknik się odbędzie. Kibice zostaną poczęstowani kiełbaskami z grilla i piwem, planowany jest pokaz gry w bule, wystawa starych samochodów i darmowe atrakcje dla dzieci (m. in. dmuchana ścianka wspinaczkowa i batuta). Impreza nie jest jednak otwarta dla wszystkich. Mogą na nią wejść posiadacze karnetów i kart super kibic.

Więcej o: