Masłowski i defensywni pomocnicy najlepsi. Oceniamy piłkarzy Zawiszy

Michał Masłowski oraz para defensywnych pomocników byli naszym zdaniem najlepszymi zawodnikami Zawiszy w meczu z Piastem Gliwice. Tradycyjnie już oceniamy naszych piłkarzy. Skala ocen od 1 do 10.
Wojciech Kaczmarek - 6

Kolejny raz zagrał dobre spotkanie. Przy straconej bramce był zasłonięty. Popełnił jeden błąd, wprowadzając do gry piłkę ręką. Na szczęście obyło się bez konsekwencji.

Igor Lewczuk - 5

W obronie za dużo błędów, momentami zbyt agresywny. Ocenę podwyższa asysta.

Sebastian Ziajka - 4

Kiedyś był pomocnikiem, ale w Gliwicach zupełnie nie było tego widać. Ma bronić, ale też atakować, a w ofensywie niemalże nie istniał.

Łukasz Skrzyński - 4

Jego ryzykowny wślizg mógł zakończyć się rzutem karnym, bo na początku podciął rywala, a potem wybił piłkę. Poza tym grał dobrze.

Paweł Strąk - 5

Dobre spotkanie. Ustawiał się na tyle umiejętnie, że nie zdołał uniknąć pojedynków szybkościowych.

Herold Goulon - 6

Został doceniony przez widzów Canal+, ale to był najgorszy mecz Francuza w Zawiszy (choć z drugiej strony wtedy za każdym razem był najlepszy). Notował zdecydowanie za dużo strat. Brawa za kluczowe podanie przy bramce Vasco. Tradycyjnie rywale przegrywali z nim pojedynki fizyczne.

Sebastian Dudek - 6

Zagrał o poziom wyżej niż w poprzednich spotkaniach, w których grał za napastnikami. W spotkaniu z Piastem wystąpił na pozycji defensywnego pomocnika. Aktywny, waleczny, zdecydowanie na plus.

Jakub Wójcicki - 3

Szarpał, starał się, jak zwykle miał dużo energii. Jednak brakowało mu jakości, przegrywał pojedynki.

Wahan Geworgian - 2

Kibice dostrzegli, że gra, gdy padła bramka dla Piasta. W ofensywie dał bardzo niewiele. Jest za wolny jak na skrzydłowego na poziomie ekstraklasy. Niemal na pewno w kolejnym meczu usiądzie na ławce.

Michał Masłowski - 7

Wykorzystał swoją szansę, grając na swojej ulubionej pozycji - w środku pomocy. Kreował grę i przede wszystkim wywalczył rzut karny. Gracz szybki i z dobrą techniką, każdy trener marzy o takich piłkarzach.

Bernardo Vasconselos - 6

Zrobił swoje. Zagrał przez godzinę i zdobył gola. Widać jednak, że potrzebuje czasu. Latem trenował indywidualnie. Portugalczyk jest uzależniony od podań kolegów - oby je dostawał i wykorzystywał.

Paweł Abbott - 4

Źle wykonany rzut karny zaniża jego ocenę. Napastnik Zawiszy strzelił zbyt daleko od słupka. Miał jedną dobrą okazję z gry, ale strzelił tak, że Trela obronił.

Piotr Petasz - 5

Zagrał tylko przez 20 minut, ale ożywił lewą stronę. Wcześniej Geworgian i Ziajka byli z tej strony boiska bardzo niemrawi.

Który z piłkarzy Zawiszy był najlepszy w meczu z Piastem?