Vasconcelos: Polska liga jest super

Portugalczyk Bernardo Vasconcelos, król strzelców ekstraklasy cypryjskiej, zdobył pierwszego gola w Polsce. Potrzebował na to 55 minut
Co sądzisz o Vasco? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Napastnik Zawiszy zagrał w drugim meczu, za to po raz pierwszy wystąpił od początku spotkania. Vasconcelos był w poprzednim sezonie królem strzelców ekstraklasy na Cyprze.

W Polsce na pierwszego gola czekał 55 minut - pół godziny meczu z Pogonią i 25 minut spotkania w Gliwicach zakończonego remisem 1:1.

- Jestem zadowolony ze strzelonego gola, ale nie z wyniku. Powinniśmy ten mecz wygrać. Polska liga jest bardzo atrakcyjna. Stadiony są piękne i pojawia się na nich sporo kibiców - mówił portugalski napastnik Zawiszy Bernardo Vasconcelos.

- Chcieliśmy zdobyć trzy punkty, ale się to nie udało. Jeśli ktoś myślał, że to będzie łatwy mecz, to się mylił. To w końcu ekstraklasa i nie ma łatwych spotkań. Dobrze, że Darek Trela wybronił nam ten jeden punkt po karnym. W kolejnych meczach musimy zacząć stwarzać więcej sytuacji dla Marcina [Robaka] i Rubena [Jurado] - stwierdził Matej Izvolt, pomocnik Piasta.