Kubańska rewelacja: - Jest najmocniejszy ze wszystkich

Yasser Portuondo, nowy siatkarz Transferu Bydgoszcz, robi wielkie wrażenie. - Ma najlepsze wyniki wydolnościowe ze wszystkich zawodników - mówi trener zespołu Marian Kardas.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Portuondo to nowy przyjmujący czwartego zespołu poprzedniego sezonu w PlusLidze. Ma być główną bronią bydgoskiej drużyny w ataku, razem w nowym atakującym, Bartoszem Janeczkiem. Kubańczyk zagra po raz pierwszy w Polsce.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyboru. Ma rewelacyjne wyniki, jeśli chodzi wydolność organizmu. To zawodnik mniej może znany u nas, ale niech świadczy o nim fakt, że był kapitanem reprezentacji Kuby - mówi prezes bydgoskiego klubu Piotr Sieńko.

Portuondo uciekł ze zgrupowania swej reprezentacji w Bułgarii. Było to w 2007 roku. - Yasser pracuje bardzo ciężko. Wygląda, że będzie bardzo dużym wzmocnieniem, ale oczywiście wszystko pokażą sparingi. Widziałem go kiedyś, jak grał w CSKA Sofia przeciwko Zaksie. Pokazał dużą klasę - stwierdza szkoleniowiec Transferu.

W zespole jest jeszcze jego rodak, rozgrywający Maikel Salas. - Proces zgrywania się trwa. Mamy jednak czas - mówi Kardas.

Siatkarze bydgoskiej drużyny zaczęli czwarty tydzień przygotowań. Są już po pierwszym, lżejszym etapie zajęć. Teraz trenują już w hali i szykują się do wyjazdu na obóz. Początek PlusLigi 12 października. Transfer gra w Bydgoszczy z AZS Częstochową.