Była reprezentantka zagra w Pałacu. To jej drugie podejście

Bydgoski klub podpisał umowę z Agatą Karczmarzewską-Purą. Dwa lata temu też już była siatkarką Pałacu, ale w nim nie zagrała.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

35-letnia zawodniczka jest przyjmującą i wraca do siatkówki po macierzyńskiej przerwie. Latem 2011 roku podpisała już kontrakt z Pałacem, ale nie zagrała ani jednego spotkania. Po kilku tygodniach, zanim jeszcze zespół rozpoczął przygotowania do sezonu, Karczmarzewska-Pura poinformowała, że zaszła w ciążę. Rozwiązano wówczas kontrakt.

Teraz wraca po macierzyńskiej przerwie i to znowu do Pałacu, który potrzebuje doświadczonych zawodniczek. Karczmarzewska-Pura występowała wcześniej m.in. w Tauronie Dąbrowa Górnicza, AZS Białystok i Muszyniance. W reprezentacji Polski zagrała 87 razy (lata 1998-2004).

Wiadomo już, że bydgoszczanki mają przed ligą w planach trzy turnieje:

- 7-8.09 Jastrowie - Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa PTPS; gra z PTPS Piła, Budowlanymi Toruń i Murowaną Goślina 13-15.09 Jarocin - X Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Jarocina: gra z Muszynianką, Aluprofem, PTPS Piła 20-22.09 Bobolice - Turniej Piłki Siatkowej Kobiet ENERGA CUP; gra z Beef Master Budowlani Łódź, Siódemką Legionowo, PTPS Piła Inauguracja Orlen Ligi nastąpi 5 października w Muszynie. Pierwszy mecz w Bydgoszczy 12 października z Aluprofem.