Sport.pl

Jest wspólna drużyna bydgosko-toruńska. Zagra w sobotę

Metropolitans to zespół futbolu amerykańskiego stworzony razem przez Archers Bydgoszcz i Angels Toruń. W sobotę wspólna ekipa zagra w turnieju w Sicienku
Co sądzisz o wspólnej drużynie? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

W zespole Metsów grają głównie młodzi zawodnicy "Aniołów" i "Łuczników" występujący w ośmioosobowej odmianie futbolu. Polska Liga Futbolu Amerykańskiego 8 to liga dla zespołów rezerw i rozwijających się. 

PLFA8 składa się z 5 grup po 4 zespoły w każdej. W grupie z kujawsko-pomorską drużyną znajdują się Kurpie Ostrołęka, Crusaders Warszawa oraz rezerwy Sabercats Sopot. Poprzedni turniej odbył się 18 sierpnia w Ostrołęce. Metropolitans są organizatorem turnieju 7 września, następnie odbędą się dwa centralne turnieje półfinałowe 21 i 22 września oraz finał 12 października.

Cztery spotkania PLFA8 w Sicienku z udziałem Metropolitans planowane są na 10.00, 11.40, 13.50 oraz 15.30 na stadionie Gryfa przy ul. Sportowej 2. Wstęp wolny!

A oto pozostałe mecze turnieju:

10.00 Sabercats B - Kurpie & Jackals

11.40 METROPOLITANS - Crusaders

13.50 mecz o 3 miejsce

15.30 finał grupy A PLFA8

Przed młodymi zawodnikami (14-17 lat) z Bydgoszczy i Torunia jeszcze kolejny turniej eliminacyjny mistrzostw Polski juniorów (PLFAJ) w Olsztynie 15 września, obie ekipy mają jeszcze szansę na finał 28-29 września w Bielawie. 

Sicienko to kolejna miejscowość województwa kujawsko-pomorskiego, w której zagości futbol amerykański. Występy zespołów muzycznych, w tym Top One ze szlagierem "Ciao Italia"; taniec z ogniem, pokaz sztucznych ogni, prezentacja wyrobów rękodzielniczych i kulinarnych, wesołe oraz sportowe miasteczko - to atrakcje, które podczas obchodów Dni Sicienka przypadających w tym terminie, pozwalają uatrakcyjnić turniej PLFA8.

Więcej o: