Marcin Dołęga liderem Zawiszy w mistrzostwach - na razie kraju, a potem świata

Troje zawodników Zawiszy: Marcin Dołęga, Damian Wiśniewski oraz Małgorzata Wiejak - są kandydatami do medali w mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów. Zawody rozpoczynają się w piątek w Ciechanowie
Oprócz Dołęgi i Wiśniewskiego Zawisza wystawi juniorów i młodzieżowców. - Wkrótce będą seniorami i wstydu nam nie przyniosą. Chcemy pokazać naszą siłę. Stać nas drużynowo na miejsce w pierwszej trójce - mówi trener Piotr Wysocki.

Damian Wiśniewski wraca na pomost po perypetiach zdrowotnych. Przed igrzyskami olimpijskimi w Londynie borykał się z kontuzją barku. Chciał nadrobić stracony czas i zdążyć na najważniejszy występ. - Potem przyplątała się kontuzja kolana. Po zabiegu rehabilitacja była dość trudna. Była nawet ewentualność powtórzenia zabiegu. Dzięki fizjoterapeutom udało się tego uniknąć - opowiada Wysocki.

Faworytem do zdobycia najlepszego wyniku w punktacji Sinclaira jest Marcin Dołęga. - Marcin jest już trochę zmęczony ciężkimi treningami, ale czuje się dobrze. Ciężary, które dźwiga na treningach, są obiecujące - mówi Wysocki. W rywalizacji kobiet jedyną zawodniczką bydgoskiego Zawiszy będzie Małgorzata Wiejak.

Najważniejszą imprezą tego sezonu są październikowe mistrzostwa świata we Wrocławiu.

Mistrzostwa Polski w Ciechanowie będą transmitowane przez TVP Sport.