Facebook i Twitter kipią po skandalu w finale ekstraligi. Unibax napiętnowany

Prześmiewcze memy, kpiny i profil Unibax = I Tchórz RP, który w kilkanaście godzin zebrał niemal 2,5 tysiąca fanów. Klub z Torunia wystawił się internautom, którzy są bezlitośni.
"Co jest najlepsze w Toruniu? Pociąg do Bydgoszczy". To jeden z wielu dowcipów, jaki pojawił się w sieci po walkowerze w finałowym meczu żużlowej ekstraligi pomiędzy Falubazem Zielona Góra a toruńskim Unibaksem. Rejterada zespołu z Torunia, który oddał mecz walkowerem, to dziś temat dnia w sieci.

Facebookowy profil "Unibax = I Tchórz RP" zyskał w kilkanaście godzin niemal 2.5 tys. fanów. Jego założyciele napisali: "Stworzona strona jest wymierzona jedynie w działaczy Unibaxu Toruń liczymy również na poparcie ze strony kibiców Toruńskich bo także Oni zostali bardzo poszkodowani, obrażeni i poniżeni. Zasłużyli jak fanatycy ZG, a także innych klubów na widowisko które zostało im odebrane. Ogromny szacunek dla kibiców z Torunia, którzy pofatygowali się na mecz osobiście. CHCEMY POKAZAĆ WASZYM DZIAŁACZOM JAK BARDZO ICH DECYZJA była nielogiczna, niespójna i jak bardzo skompromitowali żużel w Polsce".

Posypały się złośliwe memy, np. zdjęcie tchórza jako nowe logo Unibaksu.

Od razu po tym, jak żużlowcy z Torunia wyjechali z parku maszyn w Zielonej Górze, posypały się także komentarze na Twitterze. Pisali o tym ludzie z zagranicy, np. szwedzki trener Stefan Andersson: "Big joke in Polska Final" oraz żużlowiec Daniel Davidsson: "Only in Poland!". Ćwierkał także prezes PZPN Zbigniew Boniek: "Żużlowy skandal. Czegoś podobnego nie widziałem".

Jesteś kibicem żużla, więc co ty sądzisz o tej sprawie? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »