Pałac ma 22 lata. Jest młody i śliczny [ZDJĘCIA]

W sobotę bydgoski Pałac rozpoczyna 22. sezon nieprzerwanych startów w ekstraklasie. W ten rok wkracza z zespołem pełnym młodych zawodniczek.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

- Nasz klub wygrywa ogólnopolską klasyfikację szkolenia dzieci i młodzieży. Zdobywa medale mistrzostw Polski w młodzieżowych kategoriach. Naturalną drogą rozwoju dla wychowanek jest gra w OrlenLidze - mówi prezes Pałacu Waldemar Sagan.

Niemal połowa drużyny to nastolatki. choć oczywiście w pierwszej szóstce będzie to wyglądało inaczej. Rozgrywająca Jana Sawoczkina ma lat 39. Przyjmująca, Agata Karczmarzewska-Pura jest cztery lata młodsza. Na środku zagrają Katarzyna Połeć (24 lata) i Monika Naczk (26). Atakującą będzie Tamara Kaliszuk (23). Zuzanna Czyżnielewska przeszła operację barku. Libero, Katarzyna Wysocka jest rówieśniczką Naczk. Drugą przyjmującą zostanie prawdopodobnie 19-letnia Paulina Głaz i to będzie najmłodsza siatkarka w pierwszej szóstce Pałacu.

Zmienniczki to już same młode i niedoświadczone siatkarki.

Pałac czeka w tym sezonie bardzo trudna próba, bo wszyscy rywale się znacznie wzmocnili. Nasz zespół został za to osłabiony, przede wszystkim przejściem Magdaleny Mazurek do Muszynianki. Beniaminek, zwykle drużyna do ogrania, jest teraz kandydatem do złota. Chemik Police zebrał konstelację gwiazd.

Obecnie wydaje się, że Pałac będzie walczył o utrzymanie z PTPS Piła.

W sobotę bydgoszczanki rozpoczynają sezon od wyjazdowego spotkania w Muszynie.