Siatkarki Pałacu w jaskini lwic. Grają w Policach z Chemikiem

Bydgoszczanki zagrają dziś o 18 z liderem Orlen Ligi, zespołem niepokonanym - drużyną, która nie straciła jeszcze nawet seta w tym sezonie.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Chemik Police ma już na rozkładzie mistrza Polski Atom Trefl Sopot - to było w pierwszej kolejce rozgrywek. Później beniaminek położył na łopatki Naftę Piła, Muszyniankę i Budowlane Łódź.

Beniaminkiem jest oczywiście tylko z nazwy, bo za pieniądze Grupy Azoty zbudowano ekipę gwiazd. Do Polski wróciła sama Małgorzata Glinka, która jest liderką Chemika. Poza nią w Policach grają jeszcze: Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Gajgał, Agata Sawicka, a także dwie Serbki: Maja Ognjenović i Anja Bjelica. Są oczywiście i byłe reprezentantki Polski, jak Izabela Kowalińska-Żebrowska. Są także znajome z Pałacu: Katarzyna Mróz z lat dawniejszych i Anna Grejman z sezonu poprzedniego. Wtedy 19-latka zdobyła uznanie występami w bydgoskim zespole. Chemik sięgnął po nią w letniej przerwie.

Pałac wygrał jeden mecz - 3:0 z Naftą Piła. Zajmuje 9. miejsce w Orlen Lidze. Dziś, każdy zdobyty w Policach set, byłby wielką sensacją.