Dziewiętnaście milionów na sport. Kto dostanie najwięcej

Prezydent Rafał Bruski przedstawił dziś założenia budżetowe na przyszły rok. Nowe inwestycje w sport będą kosztować 19 milionów złotych. Na liście jest także modernizacja stadionu Polonii
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Rozpoczęcie prac projektowych zapowiedział już prezydent w czwartek, kiedy w ratuszu podpisywano umowę z BSI na organizację Grand Prix oraz Drużynowego Pucharu Świata. Punkt "modernizacja stadionu Polonii" znalazł się na liście zapowiedzianych prac do wykonania w przyszłorocznym budżecie.

Kwota jest na razie niewielka - 150 tys. zł. Ma wystarczyć na sporządzenie koncepcji przebudowy obiektu przy ul. Sportowej. Sama modernizacja - zapowiadał to także Bruski - będzie przebiegać etapami. Jako pierwszy będzie prawdopodobnie przebudowany pierwszy łuk. Zbliżenie widowni do toru w tym miejscu to najbardziej paląca potrzeba.

Na liście związanych ze sportem inwestycji liderem jest dokończenie budowy nowej Łuczniczki. Prace są już zaawansowane. Widać nawet konstrukcję dachu hali. Przewidziano na tę inwestycję 11 milionów 120 tys. złotych.

Drugi pod względem wartości jest obiekt Zawiszy w Fordonie przy ul. Sielskiej. Jego modernizacja będzie kosztować 4,2 mln zł.

Potem są prace nad wyposażeniem stadionu Zawiszy (1,3 mln). Chodzi przede wszystkim o dokończenie przystosowania obiektu do wymagań piłkarskiej ekstraklasy (monitoring).

A to pozostałe zaplanowane inwestycje:

- zakupy na potrzeby klubów i obiektów sportowych: 950 tys.

- przebudowa toru regatowego w Brdyujściu: 800 tys.

- przebudowa i modernizacja boisk osiedlowych: 400 tys.

- klimatyzacja, schody zewnętrzne i dostęp do wody pitnej dla cumujących na Przystani Bydgoszcz: 139 tys.

Obserwuj autora na twitterze @WBorakiewicz