Ostatni mecz w tym roku i zwycięstwo Artego

Bydgoskie koszykarki rok 2013 zakończyły wygraną. Drużyna Tomasza Herkta zwyciężyła w Łodzi z Widzewem 62:53
Mecz rozpoczęła celnym rzutem za trzy punkty Olivia Tomiałowicz, w ubiegłym sezonie zawodniczka Artego. Bydgoszczanki pierwsze prowadzenie z niżej notowanym rywalem objęły na początku drugiej kwarty, przy wyniku 18:17.

Oba zespoły grały słabo. Nieskuteczna była liderka Artego Leah Metcalf. Z 17 rzutów z gry trafiła tylko 4. Skuteczność całego zespołu wyniosła 31,9 procent. Słabiej w tym elemencie Artego zagrało tylko w przegranych meczach z Rivierą Gdynia i Wisłą Kraków (odpowiednio 28,6 i 26,3 procent). Mecz rozstrzygnął się w trzeciej kwarcie, którą Artego wygrało różnicą sześciu punktów.

W styczniu Artego zagra u siebie z AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski, W Rybniku z ROW i u siebie z Energą Toruń. Sześć najlepszych drużyn awansuje do drugiej fazy. Potem czołowa czwórka zagra w play-off.

Widzew Łódź - Artego Bydgoszcz 53:62 (17:16; 13:17; 13:19; 10:10)

Widzew: Bednarek 12 (2), Tomiałowicz 12 (1), Rozwadowska 9 (1), Pawlak 8, Crook 8, Boothe 4, Paranowska 0, Rzeźnik 0, Zapart 0.

Artego: Metcalf 13 (1), Lawson 11, Kraayeveld 10 (2), Mieloszyńska-Zwolak 10 (1), Mowlik 8, Jeziorna 5, Koc 5 (1), Pietrzak 0