Perfekcyjna po這wa Artego i awans do czo這wej sz鏀tki

W pierwszej po這wie meczu z AZS Gorz闚 Wielkopolski koszykarki Artego zmiot造 rywalki i wygra造 50:24. Po przerwie kontrolowa造 sytuacj i awansowa造 do drugiej fazy Basket Ligi Kobiet.
Obserwuj autora na twitterze @R_Jaskot

Dla obu zespo堯w by to pierwszy mecz po przerwie 鈍i徠ecznej. Gorzowianki 獞iczy造 razem tylko przez dwa dni. - Nasze kontrakty by造 tak skonstruowane, 瞠 zawodniczki wr鏂i造 w nowym roku. Kiedy je podpisywali鄉y, nie wiedzieli鄉y, 瞠 liga ruszy tak szybko. W meczu okaza這 si, 瞠 nasi podstawowi gracze s nieobecni - m闚i trener Dariusz Maciejewski. Artego trenowa這 zar闚no w sylwestra, jak i w Nowy Rok. - Uda這 nam si wym鏂 na zawodniczkach, 瞠 przyjecha造 wcze郾iej. To nie jest bez znaczenia - t逝maczy trener Herkt.

Jeszcze istotniejsze by這 przygotowanie taktyczne do meczu. Artego doskonale zlokalizowa這 silne punkty rywalek. Nie uda這 si upilnowa tylko Taber Spani. Rozgrywaj帷 Sharnee Zoll zaj窸a si Justyna Jeziorna. - St康 zero punkt闚 i trzy asysty Zoll. Izabel Piekarsk zatrzymali鄉y na dw鏂h punktach, a Nwagbo zacz窸a rzuca, gdy by這 ju po meczu - cieszy si Herkt.

Pierwsze 20 minut gry Artego ociera這 si o perfekcj, bo dru篡na z Gorzowa Wielkopolskiego jest nieznacznie s豉bsza kadrowo. Drog do kosza znalaz這 siedem z o鄉iu rzut闚 z dystansu. Walk na tablicach bydgoszczanki wygra造 25 do 10. Koszykarki Tomasza Herkta by造 pewne swoich umiej皻no軼i. Kiedy na pocz徠ku meczu fataln strat zaliczy豉 Leah Metcalf, to w kolejnych akcjach trafi豉 za dwa, potem za trzy punkty i zanotowa豉 鈍ietn asyst do Justyny Jeziornej. Akcja najbardziej do鈍iadczonej zawodniczki Artego zako鎍zy豉 pierwsz po這w meczu. W ostatniej sekundzie drugiej kwarty Jeziorna rzuci豉 z po這wy boiska. Pi趾a odbi豉 si od tablicy i wpad豉 do kosza. - Mieli鄉y znakomite fragmenty zespo這wej obrony. Byli鄉y lepsi w punktach drugiej szansy i po szybkim ataku. Ta statystyka rozstrzyga mecz - m闚i Herkt.

W drugiej po這wie bydgoszczanki gra造 rozlu幡ione, wiedz帷, 瞠 losy meczu s rozstrzygni皻e. Wszystkie cztery rzuty za trzy punkty trafi豉 El瘺ieta Mowlik, a dziewi耩 asyst zanotowa豉 Metcalf. - Najja郾iejszym punktem naszego zespo逝 by豉 Amisha Carter - oceni豉 Martyna Koc. Amerykanka w debiucie rzuci豉 21 punkt闚 i zebra豉 dziewi耩 pi貫k.

Trener go軼i Dariusz Maciejewski ca造 czas kontrolowa wyniki pozosta造ch dru篡n walcz帷ych o czo這w sz鏀tk. - U這篡造 si korzystnie, ca造 czas wszystko zale篡 od nas - m闚i po spotkaniu. Artego jest ju pewne awansu do czo這wej sz鏀tki.

Zobacz: 安ietny debiut Amishy Carter. "Punkty to tylko dodatek"

Artego Bydgoszcz - KSSSE AZS PWSZ Gorz闚 Wielkopolski 76:61 (23:9, 27:15, 15:16, 11:21)

Artego: Carter 21, Mowlik 14 (4), Metcalf 11 (2), Jeziorna 9 (1), Lawson 7, Koc 7 (1), Mieloszy雟ka-Zwolak 5 (1), Pietrzak 2.

AZS: Spani 15 (3), Losi 15 (3), Nwagbo 14, Jaworska 10, Jaworska 2, Piekarska 2, Szajtauer 2, D德igalska 1, Tr瑿icka 0, Zoll 0.